№ 2-181/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/заочне/
16.01.2007р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області в складі головуючого - судді Литвинової Р.А., при секретарі Довбань С.М.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вільногірську цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Сторони перебувають у шлюбі, який зареєстровано 10.10.1987 року бюро ЗАГС Вільногірського міськвиконкому Дніпропетровської області, актовий запис НОМЕР_1.
Позивачка звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу, в якому зазначає, що раніше вони з відповідачем проживали однією сім'єю, а з жовтня 2006р. вони припинили спільне проживання.
Причинами розпаду їх сім'ї є пияцтво в боку відповідача, зради, постійні приниження її відповідачем. Вона переконана, що подальше їх життя та збереження сім'ї неможливе і просить розірвати шлюб.
Відповідач до суду не з'явився. Про дату та місце розгляду справи він був повідомлений судом належним чином. Зі слів позивачки відомо, що судову повістку він отримав, але сказав їй, що до суду ніколи не прийде.
У відповідності до ст.224 ЦПК України, з врахуванням зазначених вище обставин, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, проти чого позивачка не заперечує.
В судовому засіданні позивачка свій позов підтримала, пояснила, що подружнє життя у них з відповідачем не склалося через те, що відповідач вживає спиртні напої, принижує її людську гідність, постійно зраджує, вважаючи при цьому подружню невірність нормальним явищем, з чим вона не згодна і не розділяє таких поглядів на життя з боку відповідача. Вона вважає збереження сім'ї неможливим і наполягає на розірванні шлюбу, поклавши витрати по сплаті державного мита на них з відповідачем в рівних частинах.
Заслухавши пояснення позивачки, враховуючи, що сторони з жовтня 2005 року проживають окремо, причини, які змусили позивачку ініціювати питання розірвання шлюбу, є суттєвими - пияцтво подружня зрада з боку відповідача впродовж тривалого часу - суд приходить до висновку про задоволення позову, більш того, позивачка не погоджується на примирення, вважаючи його неможливим і наполягає на розірванні шлюбу.
Витрати по оплаті державного мита при оформленні розірвання шлюбу в органах РАГС суд вважає справедливим розподілити між сторонами порівно.
Керуючись ст.ст. 212-215, 224-228 ЦПК України, на підставі ст.ст, 104 ч.2, 105 ч.3, 110 ч.1, 112 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, який зареєстровано 10.10.1987 року бюро ЗАГС Вільногірського міськвиконкому Дніпропетровської області, актовий запис НОМЕР_1, - р о з і р в а т и.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь держави державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС - по 12.50 грн. з кожного.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вільногірський міський суд
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів.
Суддя Р.А. Литвинова