РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2007 року м. Малин справа № 2-972/2006
№2- 44/2007
Малинський районний суд Житомирської області у складі: головуючого-судді Тарасенка М.П., з секретарем Хитрич Н.Я., за участю представника позивача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Малині справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства" дослідне господарство Поліської станції ім.. О.М. Засухіна" Інституту картоплярства УААН с. Федорівна про стягнення зайво нарахованої суми за комунальні послуги, -
В становив Позивачка просить стягнути з відповідача на її користь 907 грн.20 коп. зайво сплаченої суми квартирної плати, посилаючись на те, що згідно свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1 їй на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1.
Незважаючи на цю обставину, відповідач, у якого на балансі знаходиться будинок продовжує нараховувати квартирну плату, за період з березня 1997 року по червень 2005 року вона провела оплату в сумі 907 грн.20 коп., з розрахунку 0.19 грн. за 1 кв. м., азі липня 2005 року припинила вносити квартирну плату та 22 березня 2006 року письмово звернулася до головного бухгалтера з заявою про проведення перерахунку, але її звернення залишено без розгляду.
В судове засідання позивач не з"явилася, надала письмову заяву, просить справу розглянути без її участі, її інтереси представляє її представник, яка пояснила, що квартира приватизована, а тому позивач не зобов"язана проводити оплату квартирної плати, за обслуговування будинку та прибудинкової території оплату не проводили, оскільки той ніяких робіт по обслуговуванню будинку не проводив.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, надав письмову заяву, просить справу розглянути у його відсутність та надав письмове заперечення проти позову, обґрунтовуючи його тим, що будинок знаходиться на балансі підприємства, а тому відповідно до Правил користування жилих будинків і при будинкових територій власники квартир зобов"язані проводити оплату у розмірі квартирної плати за роботи, перелік яких затверджений постановою КМУ від 22.06.1998 року № 939 „Про вдосконалення системи державного регулювання розміру квартирної плати та плати за утримання будинків і прибудинкових територій".
Вислухавши представника позивача та дослідивши докази в межах заявлених вимог суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав:
Встановлено, що будинок, у якому проживає позивач знаходиться на балансі підприємства, про що свідчить довідка НОМЕР_2.
Позивач є власником квартири у зазначеному вище будинку, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло НОМЕР_1, нею проведено оплату комунальних послуг та квартирної плати з розрахунку 0.19 грн. за один кв.м, за період з березня 1997 року по червень 2005 року та сплачено 907 грн.20 коп., а послідуючому вона припинила проводити оплату, що підтверджується розрахунком /а. с. 7/.
Згідно ст. 151 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок /квартиру/ зобов"язані утримувати придомову територію.
Відповідно п. 17 „Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинкових територій" затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 8.10.1992 року власники квартир багатоповерхових будинків зобов"язані вносити на відповідний рахунок власника будинку плату за обслуговування і ремонт будинку.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 838 „Про зміну розмірів відшкодування населенням вартості житлово-комунальних послуг" розмір квартирної плати встановлений 0.19 грн. за 1 кв.м.
Оскільки позивач проживає у квартирі, яка належить їй на праві приватної власності, що знаходиться у багатоквартирному будинку вона зобов"язана проводити оплату витрат на утримання будинку та прибудинкової територій в розмірі 0.19 грн. за один кв.м, загальної площі.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 939 від 22.06.1998 року „Про вдосконалення системи державного регулювання розміру квартирної плати та плати за утримання будинків і при будинкових територій" затверджений склад витрат, пов"язаних з утриманням будинків та прибудинкових територій, до яких відносяться витрати на утримання обслуговуючого персоналу, на експлуатацію будинкового господарства, на амортизацію, капітальний, поточний ремонти, на утримання апарату управління.
Письмове пояснення позивача про те, що відповідач не виконує переліку визначених підзаконним актом робіт суд до уваги не приймає, оскільки її представник не надала суду таких доказів, а тому проведені нею виплати суд не визнає такими, що проведені у надлишковому розмірі, її вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Суд також не бере до уваги пояснення позивача, про те, що з її заробітної плати проводилися відрахування комунальних послуг та витрат на утримання будинку та прибудинкової території без її на це згоди, оскільки нею в основу ставиться вимога про право щодо законності плати на утримання будинку та прибудинкової території та її розміру.
Керуючись ст.ст. 10,11, 60, 179, 213,218 ЦПК України, ст. 151 ЖК України, постановами КМУ № 572 від 8.10.1992 року затвердження „Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинкових територій", № 838 від 26.07.1996 року „Про зміну розмірів відшкодування населенням вартості житлово-комунальних послуг", № 939 від 22.06.1998 року „Про вдосконалення системи державного регулювання розміру квартирної плати та плати за утримання будинків і при будинкових територій"-,
вирішив У задоволенні позову ОСОБА_1 до державного підприємства" дослідне господарство Поліської станції ім.. О.М. Засухіна" Інституту картоплярства УААН с. Федорівна про стягнення зайво нарахованої суми за комунальні послуги відмовити за безпідставністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу заяви про апеляційне
оскарження.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з моменту виготовлення
повного рішення суду. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подачі заяви про
апеляційне оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються до Житомирського апеляційного
суду через Малинський районний суд.
головуючий