Справа№2-331/2008р
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2008 року Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді: Валевач М.М.
при секретарі: Зорко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Щорс справу за позовом ОСОБА_1 до Новомлинської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
В червні 2008 року позивач звернувся до суду із позовною заявою до Новомлинської сільської ради з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається із земельної частки ( паю), яка розташована на території Новомлинської сільської ради та грошові заощадження в Щорському відділенні ВАТ «Державного ощадного банку України» № 3274/010. Він являється єдиним спадкоємцем після смерті матері, але оформити свідоцтво про право власності на спадкове майно в нотаріальній конторі він не може, оскільки за життя мати не отримала державний акт на землю.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 відсутній, від нього надійшла заява в якій він просить суд розглянути у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
В судовому засіданні представник Новомлинської сільської ради відсутній, але від нього надійшла заява, згідно якої Новомлинська сільська рада на спадкове майно не претендує і просить суд розглянути справу без їх участі.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача ОСОБА_2. Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається із земельної частки ( паю) розміром 3.90 га, яка перебуває у колективній власності сільгосппідприємства ім. Куйбишева та грошових заощаджень в Щорському відділенні ВАТ «Державний ощадний банк України» № 3274/010.
Факт смерті спадкодавця ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом про смерть виданого виконкомом Новомлиснької сільської ради від ІНФОРМАЦІЯ_2 актовий запис № 4.
Відповідно до ч. 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
В нотаріальному порядку позивач не може отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно, оскільки покійна ОСОБА_2 за життя не отримала сертифікат на право на земельну частку ( пай).
В судовому засіданні не встановлено даних, які б заперечували факт права власності у померлої ОСОБА_2 на спадкове майно, а також не встановлено інших осіб які б мали право на спадкове майно або які б претендували на це право, окрім позивача.
За таких обставин позов є законним, обгрунтованим і підтвердженим відповідними доказами і тому підлягає задоволенню.
Керуючись, ст. ст. 3-6, 10-11, 15, 31, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 1258 ч. 1, 1261 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на спадкове майно ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме на : земельну частку ( пай) розміром 3.90 га, яка перебуває у колективній власності сільгосппідприємства ім. Куйбишева, сертифікат на право власності на земельну частку ( пай ), серія ЧН 0255900 від 21
2
серпня 1996 року та грошові заощадження в ТВБВ с Нові Млини Щорського відділення ВАТ «Державний ощадний банк України» № 3274/010 на рахунки № 1079 на суму 0 грн. 63 коп., компенсаційний рахунок до нього № 91551-152 на суму 4584 грн. 45 коп., № 0571079 на суму 0 грн. 14 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення Щорського районного суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.