Справа № 2-206 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007року Калуський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
В складі: головуючого-судді Витвицького В.В.
секретаря Петришин С.С.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду м. Калуш справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в основу позовних вимог зсилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3, якому на праві приватної власності належав житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 Позивачка прийняла спадщину шляхом вступу в управління спадковим майном, оскільки на день смерті та по даний час проживала і продовжує проживати у спадковому будинку та є там зареєстрована. Вона звернулася в нотаріальну контору з заявою про видачу Свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно. ІНФОРМАЦІЯ_2 їй було видано Свідоцтово про право власності за законом на на частину майна спадкодавця, а саме: житловий будинок - "А", вбиральню - "Г", огорожу - "І", огорожу - "2", огорожа - "З", ворота металеві - 4, ворота - 5, сітка -6, розташовані по АДРЕСА_1. Однак на частину спадкового майна, а саме: на прибудову до житлового будинку - "А", гараж - "Б", сарай - "В", видати Свідоцтво про право на спадщину нотаріальна контора не може, оскільки ці будівлі
спадкодавець ОСОБА_3 побудував самовільно, тому вона звернулася із позовом про визнання за нею права власності на дані будівлі.
Позивачка у судовому засіданні позов підтримала і просить його задоволити.
Відповідач позов визнав і пояснив, що він також є спадкоємцем за законом, однак спадщину він не приймав і проти задоволення позову не заперчує.
Суд, вислухавши доводи сторін та проаналізувавши інші докази по справі вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав:
Як видно із копії свідоцтва про народження, ОСОБА_3 дійсно був батьком ОСОБА_1(а.с 6). ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1., що стверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.4). Йому на момент смерті належав житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_2.
ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачці видано свідоцтво про право власності за законом на частину спадкового майна, а саме на житловий будинок -"А", вбиральню - "Г", огорожу - "І", огорожу - "2", огорожа - "З", ворота металеві - 4, ворота - 5, сітка -6, розсташовані по АДРЕСА_1. 9. (а.с. 15) Однак на частину спадкового майна, а саме: на прибудову до житлового будинку - "А", гараж - "Б", сарай -"В", розсташовані по АДРЕСА_1, видати свідоцтво про право на спадщину нотаріальна контора не може, оскільки ці будівлі спадкодавець ОСОБА_3 побудував самовільно. Згідно довідки НОМЕР_1, виданої Калуським відділом в справах архітектури та містобудівного кадастру, вказане самовільне будівництво відповідає існуючим архітектурно-будівельним нормам, (а.с. 9).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 прийняла спадщину шляхом володіння та управління спадковим майном, інших спадкоємців які б вступили у володіння та управління спадковим майном , крім позивачки, немає.
При таких обставинах, суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на прибудову до житлового будинку - "А", гараж - "Б", сарай - "В".
Оскільки вартість вказаних у позові самочинно збудованих будівель становить 295857 грн. а позивачка сплатила державне мито в сумі 258 грн. 57 коп., то з неї необхідно стягнути недооплачене мито в сумі 40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1216,1261,1268 ЦК України та ст. ст. 213-215 ЦПК України, суд, -
РІШИВ:
Позов задоволити.Визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільно побудоване, належне померлому ОСОБА_3 нерухоме майно, а саме на прибудову до житлового будинку - "А", гараж - "Б", сарай -"В", розсташовані по АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_1 40 грн. недооплаченого державного мита в користь держави. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано в строк. У разі подачі заяви, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. Заяву про апеляційне оскарження подається до апеляційного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.