Справа № 2- 244 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2007 року Калуський міськрайоний суд Івано-Франківської області
в складі ; головуючої - судді ГАЛУЩАК Л .О.
секретаря ДАНИЛІВ Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калуш цивільну справу за позовом прокурора Калуського району в інтересах ОСОБА_1 до ВАТ „Калуський молокозавод" про стягнення 142 грн. 20 коп. , -
ВСТАНОВИВ;
Що позивач звернувся до суду із зазначеним позовом , Свої вимоги мотивує тим, що згідно зведеного реєстру від 16.11.2006 року ОСОБА_1 здавала на ВАТ „Калуський молокозавод" молоко. Однак відповідач не провів розрахунок із здавачами молока, де перед ОСОБА_1 виникла заборгованість в сумі 142 грн. 20 коп. Згідно із ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно до вимог ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його в строк, встановлений зговором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні.
Враховуючи, що допущені порушення носять очевидний характер, оскільки порушують права та інтереси соціально незахищеного громадянина, джерелами доходу якого являється пенсійне забезпечення та доходи від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, то просить стягнути в його користь 142 грн. 20 коп.
В судовому засіданні прокурор та ОСОБА_1 позовні вимоги підтримали, просять їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився , однак подав суду заяву слухати справу у його відсутності, позовні вимоги визнає.
Суд, заслухавши прокурора, зацікавлену особу, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав:
Із договору про закупку молока в селянських господарствах від ІНФОРМАЦІЯ_1 , укладеного між Верхнянською сільською Радою Калуського району та відповідачем (а.с. 2 ) вбачається, що останній зобов'язувався проводити розрахунки за здане молоко згідно ГОСТу з урахуванням показників, які склалися на період здачі молока. Відповідно до зведеного реєстру молокоздавачів АДРЕСА_1, яким заборговано виплату коштів за здане молоко станом на 16.11. 2006 року, ОСОБА_1 не виплачено 142 грн. 20 коп. ( а.с.4) .
Відповідно до ст, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
По-скільки відповідачем не виконуються умови договору про закупку молока в селянських господарствах від ІНФОРМАЦІЯ_1 , укладеного між відповідачем та Верхнянською сільською Радою Калуського району, не проведено розрахунок із ОСОБА_1 за здане молоко, то суд вважає, що борг в сумі 142 грн. 20 коп. підлягає примусовому стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 526 ЦК України, ст.ст. 208, 210 , 213-215 ЦПК України, суд -
РІШИВ:
позов задовільнити й стягнути з ВАТ „Калуський молокозавод" в користь ОСОБА_1 142 грн. 20 коп. боргу за здане молоко та в дохід держави 51 грн. держмита , 30 грн. витрат з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільних справ .
Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.