ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.07.06 № 23/277/06-АП
суддя Садовий І.В.
За позовною заявою Державної податкової інспекції у Веселівському районі Запорізької області (72200, смт.Веселе Запорізької області, вул.Леніна, буд.202)
до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, (АДРЕСА_1)
про припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи
Суддя Садовий І.В.
Секретар Щока Н.В.
Представники:
Від позивача - Волкова Н.В. на підставі довіреності № 4697 від 01.03.05.
Від відповідача - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
17.05.06 до господарського суду надійшла позовна заява Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області, м.Мелітополь про припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1.
Ухвалою суду від 18.05.06 відкрито провадження у адміністративній справі №23/279/06-АП, закінчено підготовче провадження та призначено судовий розгляд на 29.05.06. Розгляд справи відкладався до 06.07.06 у зв'язку із неявкою відповідача.
16 червня 2006р. на адресу господарського суду надійшло клопотання ДПІ у Веселівському районі про заміну позивача -Мелітопольську об'єднану Державну податкову інспекцію в Запорізькій області на ДПІ у Веселівському районі Запорізької області. В обґрунтування клопотання зазначив, що у зв'язку із реорганізацією Мелітопольської ОДПІ Запорізької області шляхом поділу на Мелітопольську ОДПІ Запорізької області та ДПІ у Веселівському районі Запорізької області, затвердженого наказом ДПА в Запорізькій області №4 від 10.01.06 та наказу ДПІ у Запорізькій області від 09.03.06 №113, новоутворені інспекції є правонаступниками реорганізованих державних податкових інспекцій відповідно до зони обслуговування.
Клопотання ДПІ у Веселівському районі Запорізької області задоволено судом, оскільки відповідає ст.52 КАС України. Позивачем по справі вважається ДПІ у Веселівському районі Запорізької області.
Позивач підтримав позовні вимоги, які обґрунтовує ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, зокрема вказавши, що відповідач не здійснює подачу протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності, в зв'язку з чим необхідно постановити рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, заслухавши представника позивача, суд встановив:
ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (Ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований Веселівською районною державною адміністрацією Запорізької області ІНФОРМАЦІЯ_1 як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи від ІНФОРМАЦІЯ_1 за №НОМЕР_2.
Згідно довідки Мелітопольської ОДПІ від 06.04.06 №НОМЕР_3 відповідач не надає до органу податкової служби обов'язкову податкову звітність з 2004 року, заборгованості перед бюджетом не має.
Оцінивши надані документи та матеріали, вважаю, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Відповідач не надав доказів надання до податкового органу відповідної звітності.
Відповідно до ст.247 ГК України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації.
Скасування державної реєстрації субєкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного субєкта господарювання відповідно до ст.59 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 52, 94, 158-163 , п.3 ст. 167 КАС України, 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання позивача задовольнити. Замінити неналежного позивача -Мелітопольську об'єднану Державну податкову інспекцію в Запорізькій області на належного позивача ДПІ у Веселівському районі Запорізької області.
2. Позов задовольнити.
3. Припинити підприємницьку діяльність Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, Ідентифікаційний код НОМЕР_1).
4. Після набрання судовим рішенням законної сили його копію направити державному реєстратору Веселівської районної державної адміністрації Запорізької області.
5. Копію постанови направити відповідачу.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанову оголошено у повному обсязі 06.07.06.
Суддя І.В. Садовий
Згідно з оригіналом,
Помічник судді __________________Н.В.Щока