Справа № 2-81 2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року смт.Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Коваленка В.К. при секретарі - Марієвській Н.А.
з участю: представника позивачки - ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Брусилів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
15 січня 2007 року позивачка ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_3 звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини посилаючись на те,що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько ОСОБА_4.Після смерті батька відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1,який належить померлому.
Його спадкоємцями за законом є вона та її брат ОСОБА_2.
У встановлений законом шестимісячний строк з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори позивачка не зверталася в зв»язку з тим,що після смерті батька вона використовувала будинок ,який розташований в с.Йосипівка Брусилівського району,а тому вважала ,що вона фактично вступила в управління майном і у зв»язку з цим їй роз»яснили,що так як вона користується будинком, то після шести місяців вона зможе оформити спадщину.
Коли вона звернулася до нотаріуса з тим, щоб отримати Свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове право,то нотаріус пояснив їй,що незалежно від того,чи вона користується спадковим майном потрібно спочатку прийняти спадщину,а потім вже її оформляти.Нотаріус запропонував звернутися до суду для визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 повністю підтримав позовні вимоги.
В судове засідання відповідач ОСОБА_2. не з»явився ,але в матеріалах справи є заява про те,що він відмовляється від належної йому частки у спадщині за законом на користь сестри ОСОБА_1.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши та оцінивши матеріали справи дослідивши докази,суд прийшов до висновку,що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Копія свідоцтва про смерть підтверджує,що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Копії свідоцтв про народження та про одруження підтверджують, що позивачка ОСОБА_1 є дочкою померлого ОСОБА_4.
Відповідно до довідки виданою Брусилівською державною нотаріальною конторою Житомирської області після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори ніхто не подавав.
Копія технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок АДРЕСА_1 підтверджує,що він виданий на ім»я ОСОБА_4.
Копії довідок виконкому Ставищанської сільської ради Брусилівського району Житомирської області підтверджує те,що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ,проживав у власному будинку АДРЕСА_1, спадкоємцем є ОСОБА_1,яка вступила у фактичне володіння спадковим майном до шести місяців з дня смерті батька ОСОБА_4.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців,який починається з часу відкриття спадщини.
Цей строк у позивача закінчився 12 листопада 2006 року.
Згідно ст.1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця,який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,суд може визначити йому додатковий строк,достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Причину пропуску строку для прийняття спадщини позивачем,суд вважає поважною.
Керуючись ст.ст. 10, 11,15,60,88,174,196,209,212-218,294ЦПК,ст.ст.1270,1272 ч.3 ЦК України,суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 -задовільнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю один місяць з дня набрання рішення законної сили.
Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення,а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.К.Коваленко