Р ІШ Е Н НЯ Справа №2- 86 \2008
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2008 року м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Коваленко В.П.
при секретарі Білошицькій І.Ю.
розглянувши в судовому засіданні Радомишльського районного суду Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому ОСОБА_2 сільської ради Радомишльського району Житомирської області, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на нерухоме майно ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до виконкому ОСОБА_2 сільської ради про визнання права власності на спадкове майно , яким є житловий будинок з господарськими спорудами розташований по вулиці Шевченка 16 в селі Межирічка Радомишльського району Житомирської області.
В підтвердження своїх вимог посилається на те, що її чоловік ОСОБА_5 помер 1 лютого 2006 року в селі Межирічка Радомишльського району Житомирської області. В передбачений законом шестимісячний строк вона не зверталася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але прийняла її фактично проживаючи в будинку на момент смерті спадкодавця і дотепер. Однак, право власності на зазначену споруду не зареєстровано, в зв»язку з чим нотаріус відмовляє у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, відповідач в засідання не з»явився, надіслав суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти позову не заперечує. Третя особа - ОСОБА_3 подала суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти позову не заперечує. ОСОБА_4 просить визнати за її матір'ю право власності на спірний будинок .
Виходячи з наведеного, суд вважає , що рішення в справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст,174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що 1 лютого 2006 року в селі Межирічка Радомишльського району Житомирської області у віці 64 роки помер чоловік позивачки ОСОБА_5, про що в книзі реєстрації актів про смерть ОСОБА_2 сільською радою Радомишльського району Житомирської області зроблено запис № 6 в книзі реєстрації смертей.
Після смерті чоловіка залишилось спадкове майно у вигляді спірного житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в селі Межирічка Радомишльського району Житомирської області по вул. Шевченка 16 на земельній ділянці площею 0,25 га, яка не перебуває у приватній власності.
З довідки ОСОБА_2 сільської ради Радомишльського району видно, що в будинку покійного проживала його дружина ОСОБА_1 . Дочка покійного ОСОБА_4 звернулась із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька. Однак, в судовому засіданні вона ствердила , що приймати спадщину у вигляді житлового будинку не бажає і просить визнати її матір власником спадкового будинку.
Крім того, позивачка як дружина померлого має право власності на 1\2 частину спірного домоволодіння, так як придбане воно в період шлюбу.
Право власності на даний будинок не зареєстровано в бюро технічної інвентаризації, про що
2
свідчить довідка № 3224 від 1 вересня 2007 року. Вартість домоволодіння становить 48470 гривень.
У відповідності до вимог ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Згідно з вимогами ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки. Інші спадкоємці ні за законом,; ні за заповітом не заявили про своє існування.
Таким чином, визнання відповідачем пред»явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,11, 130,174 ЦПК України, ст.ст.328, 392,1261,1268 ЦК України, суд
ВИРІШИВ: Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_5 , померлого 1 лютого 2006 року в селі Межирічка^ Радомишльського району Житомирської області власником житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в селі Межирічка Радомишльського району Житомирської області по вулиці Шевченка 16,
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, вартістю 48470 гривень, розташований по вулиці Шевченка 16 в селі Межирічка Радомишльського району Житомирської області на земельній ділянці площею 0,25 га, яка не перебуває у приватній власності після смерті чоловіка ОСОБА_5, померлого 1 лютого 2006 року.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.