Судове рішення #4460776

Справа №2-319/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2008 року Романівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Бабича С. В.,

з участю секретаря Бардаш О.М. ,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.  Романові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та утримання дружини та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2,  в якому зазначила,  що під час перебування з відповідачем у зареєстрованому шлюбі у них 13 грудня 2005 року народився син - ОСОБА_3. Син в даний час проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач коштів на утримання своєї неповнолітньої дитини не надає. В зв»язку з цим позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку,  але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Також позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на її утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку в розмірі 150 грн. щомісячно.

ОСОБА_2 до попереднього судового засідання звернувся з зустрічним позовом до ОСОБА_1,  в якому просив розірвати шлюб з останньою,  зареєстрований 20.09.2003 року Обіточненською сільською радою Чернігівського району Запорізької області актовим записом № 4,  посилаючись на те,  що подальше сумісне життя з ОСОБА_1 і збереження сім»ї неможливе через постійні сварки та різні погляди на життя.

В судовому засіданні позивачка за первісним позовом позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав наведених в позовній заяві. Зустрічний позов визнала,  пояснила,  що згодна на розірвання шлюбу з ОСОБА_2

Відповідач в судове засідання не з»явився,  про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином,  згідно поданої до суду заяви просив розглядати справу у його відсутності позовні вимоги в частині стягнення

2

аліментів на утримання неповнолітньої дитини визнав.

Вислухавши пояснення позивачки,  дослідивши матеріали справи,  суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог за первісним позовом та необхідність їх часткового задоволення,  а також про підставність зустрічного позову виходячи з наступного.

Судом встановлено,  що 20.09.2003 року Обіточненською сільською радою Чернігівського району Запорізької області актовим записом № 4,  зареєстровано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1.

Позивачка та відповідач є батьками ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).

Згідно довідки виконавчого комітету Романівської селищної ради,  син відповідача та позивачки проживає разом з останньою та перебуває на її утриманні (а.с. 6).

Згідно наданих відповідачем довідки про доходи та та копії посвідчення,  він є інвалідом другої групи та отримує пенсію (а.с. 12-13).

Відповідно до  ст.  180 СК України,  батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно  ст.  84 ч. 2 СК України дружина,  з якою проживає дитина має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Разом з тим,  враховуючи,  що відповідач є інвалідом та розмір його пенсії суд вважає,  що розмір аліментів на утримання дружини має бути меншим,  ніж просить позивачка.

Вирішуючи питання про розірвання шлюбу,  суд виходить з того,  що відповідно до  ст.  112 ч. 2 Сімейного кодексу України,  суд постановляє рішення про розірвання шлюбу,  якщо буде встановлено,  що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  інтересам їх дітей,  що мають істотне значення.

Витрати пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу суд вважає за необхідне покласти на ОСОБА_2

Також суд вважає за необхідне стягнути з відповідача     витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Від сплати судового збору сторони звільняються.

На підставі вищенаведеного,  керуючись  ст.  ст.  84,  112,  180 - 183 СК України,   ст.  ст.   10,  11,  209,  212,  214 - 215,    ЦПК України,  суд-

ВИРІШИВ:

Позов   ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_4,  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина -ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1     в

3

розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу),  але не менше ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  щомісячно,  починаючи з 16.04.2008 року і до досягнення сином повноліття,  а саме до 13.12.2023 року.

Стягувати з ОСОБА_2,  на користь ОСОБА_2

ОСОБА_5 аліменти на її ж утримання в розмірі 100 (сто) грн..

щомісячно,   починаючи  з     16.04.2008  року  і     до  досягнення     сином

трьохрічного віку,  а саме    до   13.12.2008 року.

Зустрічний позов ОСОБА_2 задовольнити.

Розірвати шлюб між громадянином України ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 та громадянкою України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3,  зареєстрований 20 вересня 2003 року Обіточненською сільською радою Чернігівського району Запорізької області актовим записом № 4.

Витрати,  пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦС в розмірі 17 гривень покласти на ОСОБА_2,  а ОСОБА_1 від таких витрат звільнити.

Стягнути   з   ОСОБА_2     витрати   на   інформаційно-технічне

забезпечення розгляду справи у сумі -   21 грн. 50 коп.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Романівський районний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

  • Номер: 6/608/35/2021
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-319/08
  • Суд: Чортківський районний суд Тернопільської області
  • Суддя: Бабич С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.03.2021
  • Дата етапу: 10.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація