Справа № 2-953/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2008 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
В складі: головуючої Маргитич О.І.
при секретарі Смородській М.Ю.
з участю: позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку з відповідача до досягнення нею повноліття.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що з відповідачем уклали шлюб 24 жовтня 1998 року. Від даного шлюбу народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходяться на її утриманні та вихованні, оскільки відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги, тому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку відповідача , але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Позивач в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги, просила стягнути з відповідача на утримання дочки аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку відповідача , але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Відповідач в судовому засіданні не заперечив проти задоволення позову та стягнення з нього аліментів на утримання дочки в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що між сторонами укладено шлюб 24 жовтня 1998 року в с.Визниця сільської ради Мукачівського району, про що зроблено запис №11.
Відповідно до свідоцтва про народження встановлено, що відповідач являється батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Сукупність вищенаведених фактів утворює юридичний склад, необхідний і достатній для виникнення у відповідача аліментного зобов'язання.
Статтею 180 СК України передбачено, що обов'язок утримувати дітей, які не досягли 18 років покладається батьків.
За відсутності домовленості між батьками щодо утримання дитини, стягнення аліментів проводиться в судовому порядку, з урахуванням основних правил - це захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів необхідних для її життєдіяльності , збереження по можливості того рівня життя, який дитина мала тоді, коли проживала з батьками.
Беручи до уваги встановлені судом факти та відповідні правовідносини суд приходить до переконання , що заявлений позов підлягає до задоволення.
Судові витрати по справі віднести за рахунок відповідача.
Керуючись ст.ст.10,60,208,209,212-218 ЦПК України, ст.ст.180-184 СК України, суд
рішив:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого слюсарем Мукачівського кар'єроуправління в користь ОСОБА_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого законодавством, починаючи з 05 березня 2008 року до повноліття.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.