Справа № 2-о-7/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2008 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
В складі: головуючої Маргитич О.І.
при секретарі Смородській М.Ю.
з участю:
народних засідателів Симодейко Л.П.
ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево цивільну справу за заявою ОСОБА_2 до зацікавленої сторони Мукачівського психоневрологічного інтернату м.Мукачево, про визнання громадянина недієздатним.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою до зацікавленої сторони Мукачівського психоневрологічного інтернату м.Мукачево, про визнання недієздатною його дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги мотивує тим, що являється батьком ОСОБА_3, яка тривалий час хворіє різними захворюваннями, в тому числі психічним розладом здоров'я, у зв'язку з чим майже постійно знаходиться на лікуванні у Мукачівському психоневрологічному інтернаті м.Мукачево. Оскільки, внаслідок психічного розладу вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними просить визнати її недієздатною.
В судове засідання заявник не з'явився, подав до суду заяву про слухання справи в його відсутності.
Представник зацікавленої сторони в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про час та місце слухання справи.
Судом встановлено, що заявник являється батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Крім того, відповідно довідки за № 323 від 18 жовтня 2007 року ОСОБА_3 перебуває в Мукачівському психоневрологічному інтернаті №1 з діагнозом олігофренія в стадії ідіотії.
Також , довідкою №089866 передбачено, що ОСОБА_3 потребує стороннього догляду , оскільки являється інвалідом 1 групи.
Вищевказане також, підтверджується актом судово-психіатричної експертизи № 05 від 25 січня 2008 року, згідно якого ОСОБА_3, виявляє ознаки вродженого розумового недорозвитку у вигляді олігофренії в ступені вираженої імбецильності, про що свідчать відставання в психофізичному розвитку з народження, непродуктивність мислення, малодиференційованість емоцій, нездатність до навчання та самообслуговуванння, стійка втрата працездатності з дитинства , інвалід 1 групи, внаслідок чого ОСОБА_3В позбавлена можливості розуміти значення своїх дій та керувати ними.
Нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, є відповідні норми Цивільного кодексу України.
Вимогам ст.39 ЦК України передбачено, що підставою для визнання особи недієздатною є стійкий і хронічний розлад , за якого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Такий психічний розлад має бути підтверджений висновком судово-психіатричної експертизи. Відповідно до вимог ст. 241 ЦПК України, рішення щодо позбавлення особи дієздатсноті є підставою для встановлення для неї опікуна відповідними органами опіки та піклування при Мукачівському виконавчому комітеті на підставі зібраних документів.
Беручи до уваги встановлені судом факти та відповідні правовідносини, слід прийти до висновку, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.10,60,208,209,212,214-215,234,236-241 ЦПК України, ст.39 ЦК України, суд
рішив:
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканку Мукачівського психоневрологічного інтернату м.Мукачево вул.Індустріальна, 37а - недієздатною.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.