Справа № 2а-2/2007року
ПОСТАНОВА ІМ»ЯМ УКРАЇНИ
11 січня 2007 року Чемеровецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді - Мороза В.М.
при секретарі- Цугель Т.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Чмерівці справу за позовом ОСОБА_1 до Бережанської сільської ради про зобов'язання встановити водовідвід
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про зобов»язання сільської ради зробити водовідвід вказуючи, що він проживає в господарстві АДРЕСА_1, і його господарство знаходиться в низині від автодороги Чемерівці - Зарічанка, і усі стічні води в весняно - осінній період течуть в його город і подвір»я. Позивач вказує на те, що раніше усі стічні води стікали по межі між його та сусіднім господарством, однак його сусідка ОСОБА_2 поставила бетонний забор, чим перекрила прохід стічних вод по старому руслі і стічна вода почала стікати по подвір»ю позивача, що спричинило псування його господарських споруд та житлового будинку.
Позивач звертався до Бережанської сільської ради із заявою про встановлення йому водовідводу стічних вод. 5.06.2006 року комісія сільської ради склала акт про те, щоб у мурі ОСОБА_2 зробили отвір для стікання води по старому руслу, а позивача зобов'язали зробити канаву від забору до річки для стоку води, однак на відміну від позивача ОСОБА_2 рішення комісії не виконала і стічні води продовжують стікати йому - ОСОБА_1, на подвір'я, через що позивач був змушений звернутися до суду з даним позовом .
Позивач в судове засідання з»явився, подану позовну заяв підтримав і просить її задоволити .
Представник відповідача - голова Бережанської сільської ради в судове засідання з»явився, пред'явлений позов не визнає пояснюючи, що акт сільської ради був виданий поспішно, не оглянувши карту земель, згідно яких отвір в заборі необхідно зробити не ОСОБА_2 а ОСОБА_1. Оскільки межі між господарствами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зміщені - розміщені у двох рівнях-позивача вище , а ОСОБА_2- нище, то і облаштування стічного рівчака є неможливим .
Землеупорядник Бережанської сільської ради пояснила, що згідно карти за 1977 рік межа між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 показує, що дерева, які ростуть на межі належать ОСОБА_2, а тому рів водовідводу потрібно робити в заборі ОСОБА_1, або ж вирішити даний спір.
В судове засідання з»явилася зацікавлена особа - ОСОБА_2, яка пояснила суду, що отвір в власному заборі робити не буде, так як частинка забору позивача виступає на її господарство, то нехай і позивач в своєму заборі робить отвір для стікання стічних вод.
Згідно пояснень ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вбачається, що вода раніше стікала по межі, між господарствами позивача та ОСОБА_2 і нікому не спричиняла незручності, а тому ОСОБА_1 та ОСОБА_2 необхідно вирубати дерева, викорчувати пні, які заходяться на межі та прокопати канаву до річки для стікання води.
Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню, у відповідності до ст. 26 п.44 Закону України «Про місцеве самоврядування» компетенція сільських рад полягає у
встановленні відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку.
А тому, суд вважає що на основі даного закону організація проведення водовідводу є компетенцією Бережанської сільської ради .
Керуючись ст.ст. 158-159,162 І163,167 КАС України, та ст. 26 п. 44 Закону України «про місцеве самоврядування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити . Зобов'язати Бережанську сільську раду організувати облаштування водовідводу стічних вод по АДРЕСА_1 біля господарств гр. ОСОБА_2, ОСОБА_1 і ОСОБА_8 шляхом перепланування прилеглої території до автодороги.
Стягнути з Бережанської сільської ради на користь ОСОБА_1 понесенні ним витрати 8.50 грн. за інформаційно-технічне забезпечення і 9.50 грн. сплаченого держмита.
Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Чемеровецький районний суд, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до апеляційного суду Хмельницької області.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання про апеляційне оскарження
Головуючий