Судове рішення #44774418

21.01.2010


Справа № 1-4/2010


ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


21 січня 2010 року Путильський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Лисака І.Н. при секретарі Помазан М.В. за участю прокурора Прокопця Є.М. потерпілого ОСОБА_1 підсудного ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Путила справу по обвинуваченню

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, в силу ст.89 КК України не судимого, за ст. 121 ч.І КК України.

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_2 24 вересня 2009 року близько 23-00 годин перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння у власному житловому будинку за місцем проживання під час суперечки зі своїм братом ОСОБА_1 на ґрунті виниклих внаслідок суперечки неприязних стосунків умисно завдав одного удару кухонним ножем в область живота останнього, в результаті чого спричинив потерпілому ОСОБА_1 проникаюче ножове поранення передньої стінки живота з пошкодженням передньої стінки шлунку, яке відноситься до тяжких тілесних ушкоджень, які небезпечні для життя.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в скоєному визнав повністю, щиро кається в скоєному та показав, що після вживання спиртних напоїв між ним та братом виникла сутичка щодо вчинення останнім сварки із матір’ю. Будучи в стані сильного алкогольного сп’яніння, внаслідок чого роздратованим, кухонним ножем, який лежав поряд, завдав одного удару в область живота потерпілого. Побачивши кров, він перелякався та відразу ж зателефонував до швидкої допомоги. На час розгляду справи потерпілий повністю одужав, його пробачив та вони продовжують проживати разом.

Потерпілий ОСОБА_1 показав суду, що після вживання спиртних напоїв вчинив суперечку із матір’ю, під час якої її ображав. Це почув брат, який почав захищати матір. Під час суперечки з ним останній вдарив його кухонним ножем в область живота. На час розгляду справи в суді підсудний повністю поніс витрати по лікуванню, вони примирилися, просить останнього не позбавляти волі, оскільки вони проживають разом та ведуть спільне господарство, доглядають за хворою на рак матір та бабку.

Вислухавши покази підсудного та потерпілого, дослідивши зібрані досудовим слідством докази в матеріалах справи та докази, добуті в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_2 в нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження доведена в повному обсягу, а його дії слід кваліфікувати за ст. 121 ч.І КК України як умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння. Крім визнання вини підсудним, вона також доводиться показами потерпілого та підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом огляду місця події з схемами до нього (а.с.5-10), згідно якого встановлюється місце вчинення злочину та ознаки вживання спиртних напоїв; протоколом медичного огляду на стан сп’яніння (а.с.16), що підтверджує перебування підсудного на момент вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння; висновком експерта № 2628 (а.с.46-47),відповідно до якого у потерпілого визначені тяжкі тілесні ушкодження, які небезпечні в момент заподіяння; протоколом відтворення обстановки та обставин події (а.с.60-62), яким підтверджуються покази підсудного, дані в судовому засіданні, та відображають обставини вчиненого злочину.

Призначаючи підсудному вид та міру покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості скоєного.

До обставини, які обтяжують покарання, суд враховує вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.

Підсудному ОСОБА_2 як обставини, які пом'якшують покарання, суд враховує щире каяття та сприяння у розкритті злочину, відшкодування витрат на лікування потерпілого від злочину та примирення з ним.

Враховуючи особу винного та обставини, які обтяжують та пом’якшують покарання, прохання потерпілого, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного з метою попередження вчинення нових злочинів можливе без ізоляції від суспільства із призначенням покарання в межах санкції статті.

В силу ст. 81 КПК України речові докази - знаряддя злочину підлягають знищенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.323. 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

Визнати винним ОСОБА_2 в скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст.121 КК України, і призначити йому покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом 3 (трьох) років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

В силу ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально- виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання.

До вступу вироку в законну силу залишити ОСОБА_2 попередньо обраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Речовий доказ, який зберігається в Путильському РВ УМВС України в Чернівецькій області, а саме кухонний ніж - знищити.

Вирок може бути оскаржено протягом 15-ти днів з дня проголошення до Апеляційного суду Чернівецької області через Путильський районний суд.

Суддя Лисак І.Н.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація