Судове рішення #4481146

Справа № 2-827/2009 рік.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


    3 квітня 2009 року.

    Шосткинський міськрайсуд Сумської області в складі головуючого судді Шпака Г.Ф., при секретарі Леоненко Г.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Шостка справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4  про визнання права власності на 1/2 частку квартири, про встановлення факту права власності на 1/2 квартири за померлим та про визнання права власності на 1/2 частку квартири у порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

    ОСОБА_1  просить суд встановити факт права власності на Ѕ квартири АДРЕСА_1  за її померлим чоловіком ОСОБА_5 , визнати право власності на Ѕ квартири за нею, та визнати за нею право власності на Ѕ квартири у порядку спадкування після смерті ОСОБА_5  Свої вимоги позивачка мотивує тим, що квартира належала їй та її чоловіку на праві спільної сумісної власності і їх частки були рівними, оскільки квартира була придбана під час шлюбу. Після смерті чоловіка вона позбавлена можливості отримати свідоцтво про право власності у порядку спадкування, оскільки не має документу на підтвердження права власності на квартиру, а за життя чоловіка це питання не було вирішено.

    Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які є дочками позивачки, позовні вимоги ОСОБА_1  визнають, ОСОБА_2  та ОСОБА_4  просять слухати справу у їх відсутності.

    Третя особа ЖБК «Більшовик» позовні вимоги позивачки визнає, просить слухати справу у відсутності представника.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів та представника третьої особи.

Дослідивши надані суду докази, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню на підставі наступного.

Згідно копії свідоцтва про шлюб позивачка ОСОБА_1  та померлий ОСОБА_5  одружились 2.03.1951 року (а.с.9).

    З наданих суду довідок ЖБК «Більшовик» убачається, що квартира АДРЕСА_1  була придбана ОСОБА_1  та померлим ОСОБА_5  під час шлюбу у 1967 році, і що останні мешкали разом у цій квартирі до смерті ОСОБА_5  (а.с.4; 6).

    Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_5  помер 3.11.1997 року в м.Шостка (а.с.5).

    Встановлення факту належності померлому ОСОБА_5  1/2 квартири має для ОСОБА_1  юридичне значення, т.я. від цього залежить виникнення для неї майнових прав, і законом не передбачено іншого порядку їх встановлення.

    Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкоємця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

    Відповідно до вимог ст.ст.60; 70 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. У разі поділу майна, що є об»єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

    Оскільки в судовому засіданні знайшло підтвердження, що інших спадкоємців після смерті ОСОБА_5  яки би мали право на обов»язкову частку у спадщині  не має, враховуючи те, що частки майна ОСОБА_5  та ОСОБА_1  у спільній сумісній власності були рівними, суд вважає, що позовні вимоги  підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст.208-209; 213-215; 256; 259 ЦПК України, ст.1261ЦК України; ст.ст.60; 70 СК України,  суд

в и р і ш и в:

Встановити факт, згідно якого ОСОБА_5 , померлому 3.11.1997 року, на праві власності належало 1/2 квартири АДРЕСА_1  Сумської області.

Визнати за ОСОБА_1  у порядку спадкування після смерті ОСОБА_5  право власності на Ѕ частки квартири АДРЕСА_1  Сумської області.

Визнати за ОСОБА_1  у порядку ст.ст.60; 70 СК України  право власності на Ѕ частки квартири АДРЕСА_1  Сумської області.

Витрати по сплаті судового збору компенсувати за рахунок держави.

На рішення суду протягом 10 днів з дня його проголошення до Сумського апеляційного суду, через міськрайсуд, може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через міськрайсуд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація