Судове рішення #4491201

Справа № 2-2828/08р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

26 травня 2008 р.     м.  Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого-судді:     Кобеляцької-Шаховал І.О.,

при секретарі:     Степановій О.Ю.,

за участю позивача:     ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.  Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Дмитрівської сільської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,  суд -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку на прийняття спадщини. Свої вимоги мотивує тим,  що 27 липня 2004 р. померла його мати - ОСОБА_2. На випадок своєї смерті вона склала розпорядження,  згідно якого все своє майно,  де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося заповіла йому,  ОСОБА_1 Після її смерті відкрилася спадщина на майновий пай,  серії ДН - IX № 06,  розташований в AT «Борисівське» на загальну суму 3485 грн. або 0.00263%,  та земельний пай,  розташований на території Дмитрівської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області,  серія ДП № 117735,  розміром 5.4303га,  вартістю 52457, 37 грн. Він являється спадкоємцем за заповітом.  Спадщину прийняв шляхом фактичного володіння,  так як пере заключив договори на оренду землі та майна на своє ім'я. 08.02.2008р. позивач звернувся до 1-ї Нікопольської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 ,  але йому було відмовлено у видачі документів на тій підставі,  що він пропустив шестимісячний строк прийняття спадщини. Вважає,  що строк для прийняття спадщини пропустив з поважних причин,  оскільки він з 2003 року постійно працює за кордоном вахтовим методом.  Тому просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини,  визнавши причину пропуску поважною.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився,  з позовом ознайомлений,  про день розгляду справи належним чином повідомлений,  своїх заперечень проти позову не надав. Суд на підставі  ст. 169 ЦПК України вважає можливим розглядати справу за відсутності представника територіальної громади Дмитрівської сільської ради.

Вислухавши думку позивача,  вивчивши матеріали справи,  суд вважає,  що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Згідно  ст.  1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців,  який починається з моменту відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3  ст.  1272 ЦК України за позовом спадкоємця,  що пропустив строк для прийняття спадщини по поважній причині,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи,  27 липня 2004р. в м.  Марганець Дніпропетровської області померла ОСОБА_2,  що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 4). Ще за життя ОСОБА_2  заповіла все своє майно,  де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося своєму сину -позивачу ОСОБА_1 (а.с. 6). Після смерті ОСОБА_2  відкрилася спадщина на на майновий пай,  серії ДН - IX № 06,  розташований в AT «Борисівське» на загальну суму 3485 грн. або 0.00263%,  та земельний пай,  розташований на території Дмитрівської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області,  серія ДП № 117735,  розміром 5.4303га,  вартістю 52457, 37 грн. (а.с. 8-9, 11-15).

Звернувшись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,  позивачу було відмовлено в видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно у зв'язку з тим,  що ним пропущено шестимісячний строк прийняття спадщини (а.с. 5).

У суду не викликає сумніву той факт,  що позивачем з поважних причин пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини. Так,  ОСОБА_1 вчасно не зміг звернутися до нотаріальної контори у зв'язку з тим,  що він з 2003 року постійно працює за кордоном вахтовим методом (а.с. Ю). Тому слід вважати поважною причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини,  оскільки вказані ним причини зробили своєчасне звернення неможливим та важким.

Враховуючи те, що у суду не викликає сумніву факт, що позивач фактично прийняв спадщину, то суд вважає доцільним визначити позивачу додатковий строк в шість місяців для прийняття спадщини, визнавши причину пропуску поважною.

Керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 217-218 ЦПК  України, ст. 1270, 1272 ЦК України, суд-

вирішив:

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в шість місяців на прийняття спадщини за заповітом після ОСОБА_2, померлої 27.07.2004 р. в м. Марганець Дніпропетровської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація