Справа № 1-92 2007р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02. 07. 2007р. Долинський районний суд, Кіровоградської області
в складі головуючого судді Дранчука П. Ю.
При секретарі Кортхонджії О. О.
З участю прокурора Глухова І. А.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Долинська справу про обвинувачення
ОСОБА_1, 09. 02. ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Більшовик, Долинського району Кіровоградської обл., українка, громадянка України, не одружена, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, проживає с. Першотравневе, Долинського районна, Кіровоградської області, не судима, -
ВСТАНОВИВ:
У 2005 році Долинский районний суд постановив рішення про стягнення з ОСОБА_1, аліментів на утримання ії дітей: - ОСОБА_2, 2000р. Народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4, тобто з грудня 2005 р. жодного разу не сплатила встановлених коштів (аліментів) на утримання дітей, хоча працює по найму. Заборгованість по аліментам становить 3857, 46 грн.
У судовому засіданні підсудна свою вину у вчиненні злочину ви знала повністю та пояснила, що в даний час працює по найму(просапка сільськогосподарських культур у фермерських господарствах). Після закінчення сезонних робіт буде шукати постійну роботу.
Крім визнання вини самою підсудною у вчиненні злочину її вина доказана сукупністю доказів досліджених в порядку ст. 299 КПК України.
Дії підсудної слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 164 КК України, оскільки вона умисно з корисливих мотивів злісно ухилилась від сплати встановлених рішенням суду коштів (аліментів) на утримання дітей.
Аналізуючи зібрані по справі докази та оцінюючи їх сукупно, суд дійшов висновку, що вина підсудної у вчиненні вказаного злочину повністю доведена в судовому засіданні як показами самої підсудної так і матеріалами справи.
При призначенні показань, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Підсудна скоїла злочин невеликої тяжкості, за місцем проживання характеризується негативно.
Обставиною, що пом"якшує покарання є: - щире каяття. С удом не встановлено обставин, що обтяжують покарання підсудній.
З урахуванням викладених обставин, суд вважає, що підсудний для її виправлення необхідно застосувати покарання у виді обмеження волі з випробуванням відповідно до ст. ст. 75, 76 КК України.
Цивільний позов у справі не заявлено. Судових витрат не має.
Речові докази відсутні.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 164 КК України та призначити їй покарання у виді обмеження волі на один рік.
На підставі ст. 75 КК України засуджену звільнити від відбування покарання з випробуванням. встановивши іспитовий строк на один рік, відповідно до ст. 76 КК України покласти на засуджену обов"язки, а саме: - не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодически з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 15 діб з моменту проголошення вироку.