Справа № 22-ц-905-Ф/08 Головуючий суду першої інстанції Терентьєв A.M.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Мудрова В.В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
З червня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у місті Феодосії в складі:
головуючого, судді Моісеєнко Т.І.,
суддів Іщенка В. І., Мудрової В. В.
при секретарі Долгополовій Е.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Феодосії цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на своє утримання, за апеляційною скаргою ОСОБА_2на заочне рішення Феодосійського міського суду АР Крим від 26 жовтня 2007 року,
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2007 року ОСОБА_1звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на своє утримання в сумі 500 грн.
Вимоги позову мотивувала тим, що 21 березня 2007 року з відповідачем зареєструвала шлюб. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1народження. Відповідач не надає допомоги на утримання свого неповнолітнього сина та на її утримання, хоча має можливість надавати таку допомогу.
Заочним рішенням Феодосійського міського суду АР Крим від 26 жовтня 2007 року позов задоволений - стягнуто з відповідача на користь позивачки аліменти на її утримання в сумі 500 грн., щомісяця але не менш неоподаткованого мінімуму доходів громадян до досягнення дитиною трьох років.
На вказане судове рішення відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення та ухвалити нове, яким зменшити розмір аліментів на утримання позивачки до досягнення дитиною трьох років до 100 грн. щомісяця.
ОСОБА_2. вказує, що не має можливість надавати матеріальну допомогу визначену судом.
Заслухавши доповідь судді Апеляційного суду АР Крим, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи, вислухавши пояснення сторін, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Згідно із вимогами частини 1 статті 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Задовольняючи позов ОСОБА_1., суд першої інстанції дійшов висновку щодо обгрунтованості та доведеності об'єкту позову.
Однак, колегія суддів не може погодитись з таким висновком суду першої інстанції. Згідно з вимогами частини 2 статті 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Судом у безспірному порядку встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 21 березня 2007 року. Неповнолітній ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1народження є сином позивача, проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні.
У частині 4 статті 84 СК України зазначено, що право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Наявні у справі докази, а саме - довідка про доходи, з якої вбачається, що заробіток відповідача з грудня 2007 року до теперішнього часу складає 492, 35 гри. щомісячно та договір оренди домоволодіння у фізичної особи, відповідно до якого відповідач орендує жиле приміщення та сплачує за нього 350 грн. (а.с. 54-55), на що посилався відповідач обґрунтовуючи свої заперечення та доводи апеляційної скарги, на думку колегії суддів свідчать про те, що відповідач не має можливості надавати допомогу визначену судом першої інстанції.
Між тим, суд першої інстанції не звернув уваги на наведене, чим припустився порушень матеріального права (ч. 4 ст. 84 СК України) та вимог статті 212 ЦПК України щодо оцінки доказів, що призвело до неправильного вирішення справи по суті та відповідно до положень статті 309 Цивільного процесуального кодексу України є підставою для зміни рішення суду.
Колегія суддів, приймаючи до уваги положення статті 80 СК України, вважає, що розмір аліментів які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на її утримання до досягнення дитиною трьох років повинен складати 250 грн.
Враховуючи наведене, на підставі статей 80, 84, Сімейного кодексу України, та керуючись статтею 303, пунктом 4 частини 1 статті 307, статтями 309 і 316 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2задовольнити частково.
Заочне рішення Феодосійського міського суду АР Крим від 26 жовтня 2007 року змінити, зменшити суму стягнення з ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2 народження,(зареєстрованогоАДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1аліментів на її утримання в розмірі 250 грн. щомісячно, починаючи з 26 жовтня 2007 року до 31 березня 2010 року.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржено до суду касаційної інстанції шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили.