ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ м. Севастополь вул. Вакуленчука, 3
Код суду 2702 Перша інстанція Справа № 2-
3989/2007, 2-773/2008
Категорія 40
РІШЕННЯ
ІМ"Я УКРАЇНИ
Від 05 березня 2008р. Гагарінського районного суду м. Севастополя
В складі: головуючою Завгородньої Л.М
При секретарі Колб Т.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа ВГІРФО Гагарінського району про захист права власності і зустрічний позов ОСОБА_2 на користь неповнолітньої дочки ОСОБА_3 до ОСОБА_1, 3-а особа опіка і опікування про усунення перешкод в користуванні, володінні і розпорядженні власності, вселення , суд
Встановив Позивач звернувся до суду з позовом на тих підставах, що відповідачка незаконно утримує реєстрацію в АДРЕСА_1, яка належить йому на праві особистої власності. Просить усунути перешкоди в користуванні даною квартирою, зняти відповідачку з даної реєстрації.
Відповідачка з позовом не згодна і пред'явила зустрічний позов на користь неповнолітньої про вселення у вищезгадану квартиру .
Вислухавши всіх учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає відхиленню, а зустрічний позов частковому задоволенню.
3-я особа з позовом не згідна, а з зустрічним позовом згідна.
У судовому засіданні встановлено, що позивач є власником 1\2 частини АДРЕСА_1, а 1\2 частина квартири на праві особистої власності належить його неповнолітній дочці ОСОБА_3, 1997р. народження , що підтверджується довідкою БТІ.
З пояснень позивача убачається, що відповідачка добровільно залишила спірну квартиру і разом з дочкою ОСОБА_3 переїхала проживати до своєї матери наАДРЕСА_2 де проживає по теперішній час.
Відповідачки в судовому засіданні пояснила, що в 2004р., ще до розірвання шлюбу, позивач поміняв замки в спірній квартирі і позбавив її можливості проживати в даній квартирі. Даний факт позивач не заперечує. Крім того позивач не заперечує, щоб неповнолітня дочка ОСОБА_3проживала разом з ним .
2
Аналізуючи всі обставини і докази у справі, суд вважає, що позивач не представив суду достатньо переконливих доказів в тому, що його права власника порушені, тому у суду немає ніяких підстав для зняття відповідачки з реєстрації в спірній квартирі.
В ході судового засідання не було здобуто достатніх підстав для вселення відповідачки на спірну житлову площу . Крім того в судовому засіданні встановлено, що позивач зареєстрував шлюб з іншою жінкою, у якої є дитина від першого шлюбу і реально проживати в двокімнатній спірній квартирі двом сім'ям неможно , крім того не визначений порядок користування спірної житлової площі.
Що стосується вселення неповнолітньої дочки ОСОБА_3, якою належить на праві власності 1\2 частина спірної квартири, то суд вважає, що в даній частині позов підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України «Про власність», ст. 10, 60, 179, 212 ЦПК України, суд
Вирішив
У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа ВГІРФО про захист права власності відмовити. Зустрічний позов задовольнити частково .Усунити перешкоди в користуванні і розпорядженні АДРЕСА_1, вселивши ОСОБА_3 у вищезгадану квартиру, а в решті частини позову відмовити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення . Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання про апеляційне
оскарження , якщо апеляційне оскарження не було подано . Рішення віддруковано в
нарадчій кімнаті.