ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" лютого 2007 р. Справа № 5/276
За позовом державної податкової інспекції у Сторожинецькому районі, м. Сторожинець Чернівецької області
до Сторожинецької районної організації “Народно-демократична партія”, м. Сторожинець Чернівецької області
про припинення юридичної особи
Суддя Дутка В.В.
Секретар судового засідання Назарко М.В.
Представники:
від позивача – Григоришин О.М., довіреність від 12.02.2007р.
від відповідача –не з’явився
СУТЬ СПОРУ: Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 14.12.2006р. порушено провадження у справі за позовом державної податкової інспекції у Сторожинецькому районі, м. Сторожинець Чернівецької області до Сторожинецької районної організації “Народно-демократична партія”, м. Сторожинець Чернівецької області про припинення державної реєстрації.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Законом України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено строки та порядок подання платниками податків декларацій за базовий звітний період (місяць, квартал, півріччя, рік), однак відповідач більше року не подає податкових декларацій до ДПІ у Сторожинецькому районі, що відповідно до положень Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців” є підставою для звернення до господарського суду з позовом про припинення юридичної особи.
Розгляд справи призначений на 16.01.2007р. за участю представників сторін, останні належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.
Розгляд справи неодноразово відкладався у зв’язку з неявкою представників сторін.
В судовому засіданні 12.02.2007р. представник позивача подав заяву, згідно якої уточнює позовні вимоги відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” та просить припинити юридичну особу відповідача.
Відповідач відзиву на позов не подав, свого представника в засідання не направив, що не перешкоджає розгляду справи по суті, оскільки останній належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи, з’ясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до висновку, що у позові слід відмовити, враховуючи таке.
Порядок створення та припинення діяльності політичних партій визначаються Законом України “Про об’днання громадян ”(далі Закон).
Відповідно до ст. 2 Закону партією є об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, які мають головною метою участь у виробленні державної політики, формуванні органів влади, місцевого та регіонального самоврядування і представництво в їх складі.
Відповідно до ст. 14 Закону легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування.
У разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.
Політичні партії підлягають обов'язковій реєстрації Міністерством юстиції України
Згідно ч. 6 ст. 14 місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчим комітетом сільської, селищної, міської Ради народних депутатів реєструються в обов'язковому порядку місцеві осередки зареєстрованих всеукраїнських та міжнародних об'єднань громадян, якщо така реєстрація передбачена статутними документами цих об'єднань.
Відповідно до ст. 25 Закону державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України.
Статтею 26 Закону передбачено обов’язок об’єднання громадян у встановленому порядку подавати фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
За порушення законодавства відповідно до ст. 28 Закону до об’єднання громадян можуть бути застосовані стягнення, зокрема, примусовий розпуск (ліквідація).
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону рішенням суду об’єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) за поданням легалізуючого органу або прокурора у випадках: вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону, систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону, продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом, зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.
Отже, законом передбачено особливий порядок ліквідації об’єднань громадян.
Таким чином, за неподання державній податковій інспекції декларації за звітний період не передбачено стягнення зокрема, примусовий розпуск (ліквідація) об’єднання громадян.
Тому посилання позивача на положення абз. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців”, згідно якого однією з підстав для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є безпідставним.
Державна податкова інспекція не є легалізуючим органом об’єднання громадян, відповідно подання до суду позову про припинення юридичної особи об’єднання громадян, щодо якого передбачено спеціальний порядок ліквідації є необгрунтованим.
На підставі викладеного, керуючись ст. 28, ч. 1 ст. 32 Законом України “Про об’днання громадян”, статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
У позові відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративого судочинства України , якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Дутка