Справа № 2-87/2007р. Категорія: 25
РІШЕННЯ
Іменем України
24 січня 2007 року Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді - Спіжавка Г.Г.
при секретарі - Цюпа Г.М.
з участю сторін : позивача ОСОБА_1, представника відповідача Павчук С.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Заставна цивільну справу за
позовом ОСОБА_1до відділу освіти Заставнівської райдержадміністрації, Чернівецької області та ОСОБА_2про визнання права на компенсаційні виплати в порядку спадщини за законом ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 19.12.2006 року звернулась до суду з позовом про визнання права на компенсаційні виплати в сумі 278,95 грн., передбачених ст.75 Закону України „ Про освіту" в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що після смерті її чоловіка ОСОБА_3, який померІНФОРМАЦІЯ_1, вона є спадкоємцем за законом, а дані виплати за життя її чоловік не встиг отримати . Також спадкоємцем за законом є її неповнолітня дочка ОСОБА_2, 1994 року народження, яка від спадщини відказались на її користь.
В попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала, пояснивши, що за життя чоловік не отримав компенсаційні виплати в зв'язку з відсутності коштів в відділі освіти Заставнівської РДА. В даний час їй стало відомо, що вчителям виплачуються компенсаційні кошти за 1997 та 1998 роки, тому просить суд визнати за нею право компенсаційні кошти в порядку спадкування за законом.
Представник неповнолітньої відповідачки по справі ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав.
Представник відділу освіти Заставнівської райдержадміністрації, Чернівецької області в судове засідання не заявився, подав суду заяву про визнання позову та проханням розглянути справу в його відсутності, що визнано судом за можливе.
Враховуючи наведене, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 згідно ст.1261 ЦК України, як дружина спадкодавця, є спадкоємцем першої черги спадкоємців за законом.
ОСОБА_1 постійно проживала разом із спадкодавцем, не заявила про відмову від спадщини, тому, згідно із ст.1268 ЦК України вважається такою, що прийняла спадщину.
Згідно ст.1274 ЦК України спадкоємці за законом можуть відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що незаборонені законом, зокрема із правочинів.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі наведеного, ст. ст. 328, 1261, 1268, 1274 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, 1965 року народження, право на компенсаційні виплати в сумі 278,95 грн., передбачених ст.75 Закону України „ Про освіту" в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_3, який померІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.