Судове рішення #452657
Справа № 2-119/2007р

 

 

Справа № 2-119/2007р.

Категорія: 25

РІШЕННЯ

Іменем    України

ЗО січня 2007 року Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді - Спіжавка Г.Г.

при секретарі - Цюпа Г.М.

з участю сторін: позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у судовому засіданні в м. Заставна цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_1, територіальної громади АДРЕСА_1, Чернівецької області про визнання права власності на спадщину за заповітом ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_103.01.2007 року звернувся до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що після смерті бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку та господарських споруд, вартістю 17549 грн., по АДРЕСА_1

Спадкоємцями за заповітом є позивач.

В судовому засіданні позивач позов підтримав, пояснивши що оформити спадщину через нотаріальну контору не може, так як відсутні правовстановлюючі документи на будівлі.

Відповідач по справі ОСОБА_1в судовому засіданні позов визнав, пояснив, що його мати склала заповіт на внука, ОСОБА_1, а не на нього. Це непорозуміння виникло із-за того, що при оформленні заповіту не було вказано рік народження спадкоємця.

Представник територіальної громади АДРЕСА_1, Чернівецької в судове засідання не заявився, подав суду заяву про визнання позову та проханням розглянути справу в його відсутності, що визнано судом за можливе.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1є спадкоємцем за заповітом. Осіб, які б мали обов"язкову частку при спадкуванні за заповітом немає.

 

Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що незаборонені законом, зокрема із правочинів.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі наведеного, ст. ст. 328, 392, 1268,1269 ЦК України, керуючись ст. ст. 213-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

 

2

Визнати за ОСОБА_1, 1982 року народження, право власності на спадщину за заповітом після смерті його бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме житлового будинку та господарських споруд, вартістю 17549 грн., по АДРЕСА_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Копія  апеляційної  скарги  одночасно  надсилається  особою,  яка  її  подає,  до

суду апеляційної інстанції.                                             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація