Судове рішення #452802
Справа №2-633 2007 p

Справа №2-633 2007 p.

РІШЕННЯ ІМ*ЯМ УКРАЇНИ

18 січня 2007 р. Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді: Тарасенко Л.М.

При секретарі: Лучко Ю.А.

За участю адвоката: Зубкової І.А. розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом.

Встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Харківської міської ради про визнання права власності на кваритру АДРЕСА_1 посилаючись на те, що вона зареєстрована в квартирі АДРЕСА_2. її мати ОСОБА_2 знаходилась в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 і проживала в квартирі № 13 цього будинку. З 1990 року вона разом з матір*ю та відчимом проживали однією сім*єю, вели сумісне господарство. На сумісні кошти купували майно. її діти, дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 і дочка ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 постійно знаходились в квартирі № 13.

Мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Після її смерті відкрилась спадщина - 1/2 ч. квартири АДРЕСА_1, яка належала їй на підставі свідоцтва про право власності на житло від 30 березня 1999 р. разом з чоловіком ОСОБА_3. Разом з ОСОБА_3 прийняли спадщину. Після смерті матері вона проживала однією сім*єю з відчимом, родичів він не мав. ІНФОРМАЦІЯ_4 р. ОСОБА_3 помер.

Представник відповідача Харківської міської ради позов не визнав. Третя особа - представник КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» не заявився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі.

Суд, заслухавши пояснення сторін, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

У судовому засіданні встановлено наступне.

ОСОБА_2 знаходилась в зареєстрованому шлюбі з 1986 р. з ОСОБА_3 і проживала в квартирі АДРЕСА_1.

Вищевказана квартира на підставі свідоцтва про право власності на житло від 30 березня 1999 p., виданого органом приватизації житлового фонду ВАТ «Харківський тракторний завод», належить на праві приватної, спільної сумісної власності ОСОБА_3 та ОСОБА_2. Квартира однокімнатна загальною площею 30,8 м2. В квартирі були зареєстровані ОСОБА_3 та ОСОБА_2, про що свідчить довідка КЖЕП-201 Фрунзенського району м. Харкова.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 p., свідоцтво про смерть видане 27 березня 2003 р. ІНФОРМАЦІЯ_5.

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 p., свідоцво про смерть ІНФОРМАЦІЯ_6, видане ІНФОРМАЦІЯ_4 р.

 

Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги у повному обсязі. Просить визнати за нею право власності на однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом.

Представник відповідача просить відмовити в позові в частині визнання права власності на квартиру після смерті ОСОБА_3, так як позивачка не прийняла спадщину після смерті відчима ОСОБА_3. Вона не була зареєстрована в його квартирі, не переоформила рахунок на своє ім*я.

Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 - сусідки, допитані у судовому засіданні, дали пояснення про те, що ОСОБА_1 проживала в квартирі № 13 однією сім*єю разом з матір*ю та відчимом. Вони підтримували дружні відносини з ОСОБА_3, бували часто в квартирі. Після смерті ОСОБА_2 позивачка продовжувала проживати однією сім*єю з відчимом. У нього не має родичів. Вони мали єдиний сімейний бюджет.

Свідок ОСОБА_8 пояснила про те, що вона разом з бабою та дідом проживала однією сім*єю в квартирі АДРЕСА_1. її мати ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на сумісні кошти купували необхідне майно, всі разом харчувалися. Після смерті баби продовжували жити однією сім*єю з дідом. Вона до самої смерті діда не знала, що він не рідний.

Відповідно до акту від 12 вересня 2006 р. КЖЕП-201 Фрунзеського району м. Харкова позивачка разом з матір*ю ОСОБА_2 та відчимом ОСОБА_3 проживали в квартирі АДРЕСА_1. Разом сплачували комунальні послуги, вели сумісне господарство.

З повідомлення міської поліклініки № 3 Фрунзенського району м. Харкова від 9 жовтня 2006 р. вбачається, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_7 знаходився під наглядом лікарів, так як мав хронічні захворювання.

12-та Харківська державна нотаріальна контора листом від 28 листопада 2006 р. повідомила, що після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 p., який мешкав в АДРЕСА_1 було заведено спадкову справу, в якій знаходиться заява про прийняття спадщини від ОСОБА_1. Інших заяв про прийняття або про відмову від спадщини до нотаріальної контори не надходило.

Таким чином, дійсно встановлено, що ОСОБА_3 не мав родичів. Ніхто не звернувся з заявою до нотконтори про прийняття спадщини, ніхто не проживав з ним однією сім*єю, окрім ОСОБА_1.

Після смерті матері ОСОБА_2 позивачка прийняла спадщину, т.к. вступила в управління спадщиною, проживаючи в квартирі на час смерті спадкодавця.

 На час смерті своєї дружини ОСОБА_3 проживав в квартирі, таким чином також прийняв спадщину.

Спадщину складає 1\2 частина квартири АДРЕСА_1.

Спадкоємці 1 черги відповідно до ст. 529 ЦК України (1963 р.) є ОСОБА_1 - дочка і ОСОБА_3 - чоловік. Кожний має право на 1\4 ч. квартири.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на 3\4 ч. квартири АДРЕСА_1. Спадкоємців 1, 2, 3 черги померлий не має.

Згідно зі ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім*єю не менш як п*ять років до часу відкриття спадщини.

Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1, дочка ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження позивачки ІНФОРМАЦІЯ_8 та свідоцтвом про одруження ІНФОРМАЦІЯ_9 та ІНФОРМАЦІЯ_10, проживала однією сім* єю з ОСОБА_3 з 1990 року.

 

Після смерті відчима, ОСОБА_1 звернулась в встановлений законом строк з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Суд вважає можливим встановити факт проживання позивачки однією сім*єю з ОСОБА_3 і визнає право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Керуючись ст.ст. 10, П, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 529, 549 ЦК України (1963 р), ст.ст. 1220, 1264, 1269, 1270 ЦК України,

ВИРІШИВ: Встановити факт проживання однією сім*єю ОСОБА_1 з ОСОБА_3 не менш п*яти років.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року та після ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 р.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація