Судове рішення #453019
Справа №2-1313 2007р

 

Справа №2-1313 2007р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня  2007 року Фрунзенський районний суд м.Харкова у складі:

Головуючого - судді - Іващенко С.О.

при секретарі судових засідань - Бакшеєвій А.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом. У своєму позові позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_4, який постійно мешкав у АДРЕСА_1. Після смерті Подзолкова відкрилася спадщина - житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1, який належав йому на підставі договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки від 19.12.1950р., посвідченого 3-ю Харківською державною нотаріальною конторою, реєстровий НОМЕР_1. Спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_4 не було. Спадкоємцем другої черги була рідна сестра ОСОБА_4 - ОСОБА_5, яка позивачу доводилася рідною бабою і померла у ІНФОРМАЦІЯ_2. Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_5 був її син, а батько позивача - ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. ОСОБА_4 він доводився рідним племінником. Після смерті батька позивача - ОСОБА_6 спадкоємцями першої черги є позивач та відповідачі: ОСОБА_3 та ОСОБА_2. Зазначене спадкове майно після смерті ОСОБА_4 ніхто із спадкоємців не прийняв, та як вони померли ще до відкриття спадщини.

У попередньому судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги у повному обсязі, просив суд позов їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2.     у     попередньому судовому  засіданні позов визнала,  не заперечувала проти визнання за ОСОБА_1 права власності на спадкове майно.

Відповідач      ОСОБА_3   у     попередньому   судовому  засіданні   позов   визнала,   не заперечувала проти визнання за ОСОБА_1 права власності на спадкове майно.

За таких підстав, суд вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову на початку розгляду справи по суті.

Згідно ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено по матеріалам справи, що житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4. на підставі договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки від 19.12.1950р., посвідченого 3-ю Харківською державною нотаріальною конторою, реєстровий НОМЕР_1.

Як вбачається зі свідоцтва про смерть від 18.03.1995р. - ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1р.

З відновленого свідоцтва про народження ОСОБА_4 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. вбачається, що його батьками були: ОСОБА_7 та ОСОБА_8. Спадкоємцем другої черги після смерті ОСОБА_4 була його рідна сестра ОСОБА_9.

Зі свідоцтва про народження ОСОБА_9 від 15.10.1952р. вбачається, що її батьками були: ОСОБА_7 та ОСОБА_8.

Зі свідоцтва про шлюб від 03.12.1952р. ОСОБА_9 вбачається, що після реєстрації шлюбу їй присвоєне прізвище ІНФОРМАЦІЯ_5.

Зі свідоцтва про смерть серії ІНФОРМАЦІЯ_6 від 01.07.1986р. вбачається, що ОСОБА_9 померла ІНФОРМАЦІЯ_7р. Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_5 був її син ОСОБА_6 - батько позивача.

Зі свідоцтва про народження від 20.06.1951р. ОСОБА_6 вбачається, що його матір'ю була ОСОБА_5. Зі свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_3р. вбачається, що ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3р.

Зі свідоцтва про народження ОСОБА_1 від 10.03.1963р. вбачається, що його батьком був ОСОБА_6, який ОСОБА_4. доводився рідним племінником. Отже, спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_6 є: позивач та відповідачки.

Відповідно до ст. 5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України 2004р. - правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим кодексом.

Відповідно до вимог ст.. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержують право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, не прийняття ними спадщини або відмови її прийняття.

Відповідно до ч. 1 ст. 1266 ЦК України ( 2004р.) - внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1266 ЦК України ( 2004р.) - племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Як вбачається з повідомлення 12-ї Харківської державної нотаріальної контори від 23.01.2007р. НОМЕР_2 - після смерті ОСОБА_4 до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини звернувся тільки ОСОБА_1

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню, як підтверджені належними доказами, та такі, що ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись ст.ст.10; 11; 130; 174; 212-215 ЦПК України, ст.ст, ст.ст.1266 ч.1,5; 1268 ч.5; ст.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України ( 2004р.), суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовольнити.

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння по АДРЕСА_1 - в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м.Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги з одночасним направленням копії апеляційної скарги до апеляційної інстанції або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної чинності після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано; якщо після подачі заяви на апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана - після закінчення строку на подачу апеляційної скарги; у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація