Судове рішення #455379
Справа№2-189 2007 p

Справа№2-189  2007 p.

РІШЕННЯ

іменем    України

16 січня 2007 р.                                                                                                                           м. Токмак

Токмацький районий суд Запорізької області

у складі головуючого:                    КурдюковаВ.М.

при секретарі:                                        Немській О.С.

розглянувши в попередньому судовому засіданні   цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконачого комітету Токмацької міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Виконачого комітету Токмацької міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_3, після їх смерті відкрилася спадщина, яка складається з квартири за адресою: Запорізька область, м. Токмак, АДРЕСА_1.

Померлі не залишили розпорядження щодо свого майна на випадок своєї смерті. Неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб, які б мали право на обов'язкову частку у спадщині та інших спадкоємців крім позивача немає.

Після смерті батьків позивач не звернулася до Токмацької районної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину, оскільки весь час проживала разом з батьками у квартирі за вказаною адресою і не знала, що для прийняття спадщини треба звертатися до нотаріальної контори.

Позивач просить визнати причину пропуску строку поважною, так як вона не знала про те, що для прийняття спадщини треба звертатися до нотаріальної контори.

В судове засідання позивач не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, до судового розгляду надав заяву про визнання позову.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, та інтереси інших осіб.

Свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1. підтверджує, що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла ОСОБА_2.

Свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2. підтверджує, що ІНФОРМАЦІЯ_2. померла ОСОБА_3.

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3. народилася ОСОБА_1, її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Відповідно до свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 ОСОБА_1 змінила прізвище на ОСОБА_1.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_5, співвласниками квартири, що знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Токмак, АДРЕСА_1 були ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Причину пропуску строку для прийняття спадщини суд визнає поважною, оскільки проти цього не заперечує представник відповідача.

На підставі, викладеного, керуючись ст. ст. 15, ч.4 ст. 130, 208, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 1261, 1272 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Виконачого комітету Токмацької міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини  задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для. подання заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 -до 18 квітня 2007 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку - протягом десяти днів з момента проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження цього рішення, а протягом: двадцяти днів з момента подання вказаної заяви може бути подана апеляційна скарга на рішення.

Суддя:(шдпис)                                                                                 3 оригиналом згідно

Суддя: Токмацького районного суду                                                Курдюков В.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація