Судове рішення #4561213

Справа №2а-84/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.03.2008 року    Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Черкової,

при секретарі - Н.С.  Олексієнко

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.  Синельникове,  третя особа: Пенсійний Фонд України про визнання рішень незаконними з зобов'язанням вчинити певні дії,  -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Синельниківського міськрайонного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.  Синельникове про визнання бездіяльності відносно відмови по підвищенню пенсії неправомірною із зобов'язанням виплати щомісячного довічного грошового утримання,  передбаченого  ст.  6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18 11.2004 року,  який набрав чинності з 01.01.2006 року,  мотивуючи тим,  що вона має право на підвищення пенсії на 30% від мінімальної пенсії. Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» припинено дію  ст. 6 Закону. Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року визнано такими,  що не відповідають Конституції ( є неконституційними) норми  ст.  111 Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік». Враховуючи,  що  ст. 6 діє з 09.07.2007року просить позов задовольнити,  визнати бездіяльність відповідача відносно відмови по підвищенню пенсії неправомірною із зобов'язанням щомісяця підвищувати пенсію з 09.07.2007 р. У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечував,

мотивуючи тим,  що законодавством не прийнято жодного нормативного акту на виконання вказаних

вимог Закону,  не визначено на законодавчому рівні які органи повинні виплачувати підвищення

пенсії,  за рахунок яких коштів і джерел,  в якому порядку,  яким чином обчислювати вказаний розмір.

Відповідно до  ст.  6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або

щомісячне грошове утримання підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  При цьому,

частиною 12  ст.  71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» дію  ст.  6 було

призупинено та  ст.  111 вказаного Закону встановлено,  що виплата цього підвищення провадиться

лише особам,  які є інвалідами,  у розмірі надбавки,  встановленої для учасників війни. Рішенням

Конституційного суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення пункту 12  ст.  71 та  ст.

111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» визнано неконституційними.

Відповідні статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» скасовані.

Крім того,  в самому Законі України «Про соціальний захист дітей війни» не визначено величини мінімальної пенсії за віком для здійснення розрахунку відповідного підвищення особам,  які мають статус «діти війни». Визначення терміну мінімальний розмір пенсій за віком,  надане лише в статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,  але цей термін застосовується лише для визначення розмірів пенсій,  які призначені тільки за цим Законом.  Тому представник відповідача вважає,  що питання величини мінімальної пенсії за віком,  що застосовується для обчислення підвищення пенсій особам,  яким встановлено статус «дитини війни»,  має бути вирішено у законодавчому порядку шляхом внесення Верховною Радою України відповідних змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Представник третьої особи-Пенсійного Фонду України в судове засідання не з»явився,  про час та день слухання справи був належним чином повідомлений,  причину неявки в судове засідання не повідомив. Враховуючи,  що в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи,  справу розглянуто у відсутності представника третьої особи.

Заслухавши сторони,  вивчивши матеріали справи та оцінивши все у сукупності,  суд приходить до висновку,  що позовні вимоги позивача ОСОБА_2 підлягають задоволенню на підставі нижчезазначеного.

Так,  в судовому засіданні встановлено,  що позивач відноситься до категорії «Діти війни»,  що підтверджується посвідченням (а.с.  7). Відповідно до норм статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» №2195-IV від 18.11.2004 року,  дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога ,  що виплачується замість пенсії,  підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  Статтею 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» право на отримання такої соціальної допомоги скасовано.

Рішенням Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 09.07.2007 року визнано таким,  що не відповідає Конституції України,  пункт 12  ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» №489-V від 19.12.3006 року ,  яким зупинено на 2007 рік дію  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» №2195-IV від 18.11.2004 року. Розмір мінімальної пенсії за віком встановлено ч.1  ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 рок,  відповідно до якої за наявності достатнього страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб,  які втратили працездатність,  визначено законом.  Проте,  відповідно до ч.3 тієї ж статті мінімальний розмір пенсії за віком,  встановлений частиною першою,  застосовується виключно для визначення розмірів пенсій,  призначених згідно з цим законом.  Розмір мінімальної пенсії також встановлено постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення розмірів трудових пенсій» від 15.04.2003 року №544,  відповідно до якої мінімальний розмір пенсій,  передбачений для обчислення трудових пенсій за віком,  встановлений у розмірі 50 грн.

Підвищення пенсій іншим категоріям осіб,  для яких відповідні положення передбачались Законом України «Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту» здійснювалось відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 №1,  виходячи із показника 19, 91 грн. Враховуючи,  що категорія громадян «Діти війни» відноситься до цих осіб,  тому і розрахунок необхідно зробити з зазначеної суми.

Так як рішення Конституційного Суду України №6-рп/2007 набирає законної чинності з 09.07.2007 року,  воно є обов'язковим для виконання на території України,  остаточним і не може бути оскаржене,  розрахунок позивачу ОСОБА_1 необхідно провести з цієї дати.

На підставі вищезазначеного,  керуючись  ст.  ст.  9, 70, 86, 159, 161, 162, 167 КАС України суд,  -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати незаконними дії Пенсійного Фонду України у м.  Синельникове щодо невиплати ОСОБА_1 у 2007 році щомісячного довічного грошового утримання,  передбаченого  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м.  Синельникове виплатити ОСОБА_1 щомісячне довічне грошове утримання,  передбачене  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  починаючи з 09 липня 2007 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або в порядку ч.5  ст. 186 КАСу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація