Справа № 2-0-37/2006р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2007 року Селище Велика Багачка
Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі
головуючої судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в селищі Велика Багачка справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла рідна сестра заявниці ОСОБА_1 - ОСОБА_2.
Після її смерті залишилася спадщина у вигляді частини домоволодіння, земельних ділянок, розташованих на тетиторії Подільської сільської ради В-Багачанського району Полтавської області, та грошові вклади.
Посилаючись на те, що нотаріус не може видати заявниці ОСОБА_1 свідоцтво про право на спадщину, оскільки у неї немає документів, які підтверджують їхні родинні відносини з померлою, заявниця вимушена звернутися з заявою до суду і просити суд постановити рішення, яким встановити факт родинних відносин з померлою ОСОБА_2.
Рішення про встановлення факту родинних відносин їй необхідно для отримання свідоцтва про право власності на спадщину, що залишилася після смерті її сестри ОСОБА_2.
В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_3 заяву підтримала і пояснила, що померла ОСОБА_2 є рідною сестрою її матері ОСОБА_1. Обидві сестри проживали разом в АДРЕСА_1. Єдиним спадкоємцем за законом другої черги є заявниця по справі. Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом немає. Заявниця ОСОБА_1 постійно проживала разом з померлою і вважається такою, що прийняла спадщину.
Представник зацікавленої особи Подільської сільської ради в судове засідання не з"явився, до суду надійшла заява, в якій вони просять заяву ОСОБА_1 задовільнити і справу розглянути без участі їхнього представника.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника ОСОБА_3 та вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 постійно проживала разом зі своєю сестрою ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 (а.с. 8-11).
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).
Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно у вигляді частини домоволодіння, земельних ділянок, розташованих на території Подільської сільської ради В-Багачанського району Полтавської області, та грошових вкладів.
Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України заявниця вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України " у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову."
При таких обставинах справи, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення заяви, так як заявниця надала суду достатньо доказів про факт родинних відносин.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1262, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212, 256-259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідною сестрою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканки АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.