Справа № 22-3258/08
Головуючий у 1 інстанції Ступін І.М.
Категорія 5
Доповідач Дем*яносов М. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2008 року м. Донецьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого судді: Новікової Г.В.. суддів : Азевича В.Б., Дем*яносова М. В. при секретарі: Білявській І.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку за апеляційною скаргою СТОВ ім. . Тараса Шевченко на рішення Мар" їнського районного суду Донпецької області від 17 березня 2008 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до СТОВ Агрофірма „
Нива", треті особи СВТП!" Ален", ОСОБА_2 , про визнання недійсним протоколу
засідання зборів учасників СТОВ Агрофірма „ Нива" ,
встановила:
У лютому 2008 року ОСОБА_1 звернувся в суд з вказаним позовом. У його обґрунтування посилався на те, що був основним засновником СВТП" Ален", його частка у статутному фонді складала 95% . 24, 12. 2004р. він звернувся із заявою про вихід із числа засновників та передачі належного йому майна та майнові права. В числі переданого майна була і частка СВТП „ Ален" у нетельному комплексі КСП „ Шевченко" в розмірі 4.46 %. У січні 2008 р. при проведенні звірки встановлено, що СТОВ Агрофірма „ Нива" передала безкоштовно свою частку в нетельному комплексі КСП „ ім. . Шевченко". Вважав, що таким рішенням порушені його майнові права.
Просив скасувати рішення зборів учасників ТОВ Агрофірма „ Нива" від 15 квітня 2005 року. Визнати за ним право власності на частку Агрофірми „ Нива" в нетельному комплексі КСП „ ім. . Т. Шевченко" в розмірі 4, 46 відсотків.
Рішенням Марийського районного суду від 17 березня 2008 року позов задоволено у повному обсязі.
В апеляційній скарзі СТОВ „ ім. . Т . Шевченко „ ставить питання про скасування рішення суду, посилаючись на те, що суд, визнаючи за ОСОБА_1 право власності на частини нетельного комплексу СТОВ ім. . Шевченко не притягнув до участі у справі це господарство та вирішив спір про право на його майно без його участі. Крім того судом не звернуто уваги, що передавалося у власність не майно, а лише доля пайових внесків, тобто виникає спір про корпоративні відносини.
Апеляційний суд, вислухавши, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим, ухваленим на основі повно і всебічно з*ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно із роз*ясненням Пленуму Верховного Суду України, що містяться в п.1 постанови " Про судове рішення" №11 від 29 грудня 1976 року, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільно процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у
відповідності з нормами матеріального права , що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності- на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України .
Розглядаючи спарву суд першої інстанції фактичні обставини , не встановив і не зробив правових висновків по суті спору, не з*ясувавши, якіж правовідносини виникли між сторонам, чи не виник спір щодо корпоративних прав.
Відповідно до ч.1п.4 ст. 311 ЦПК рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участь у справі.
Із матеріалів справи вбачається, що судом визнано за ОСОБА_1 право власності на частку Агрофірми „ Нива" в нетельному комплексі КСП „ Шевченко" . При цьому КСП „ Шевченко" не було залучено до участі у справі , хоча рішення суду стосується права власності цього господарства.
Тобто рішення суду постановлено з порушенням вимог ст. 311 ЦПК, а тому підлягає скасуванню, а справа направленню на новий судовий розгляд.
Керуючись вимогами ст. ст. 307, 311 ЦПК , колегія суддів
Ухвалила
Апеляційну скаргу СТОВ ім. . Т. Шевченко задовольнити.
Рішення Мар"їнського районного суду від 17 березня 2008 року скасувати, справу направити на новий судовий розгляд у той же суд.
Ухвала набирає чинності в момент її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.