Справа № 1-469/08р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2008 року Замостянський районний суд м. Вінниці в складі : головуючого – судді Ковальська І.А.,
при секретарі Мантак О.Л.,
за участю прокурора Драчевського Є.Ю.,
адвокатів ОСОБА_3., ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Вінниці, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, працюючого водієм на Хлібзаводі № 1 м. Вінниці, до затримання проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, в силу ст. 88 КК України раніше не судимого, у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 309 ч. 2, 317 ч. 1 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Бар Вінницької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, непрацюючого, до затримання проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України –
Встановив:
Підсудний ОСОБА_2 приблизно на початку березня 2008 року з метою виготовлення наркотичного засобу – опію для власного вживання, перебуваючи за місцем свого проживання в АДРЕСА_2, незаконно придбав в невстановленої слідством особи екстраговану макову соломку. Після цього, вступивши в попередню змову з підсудним ОСОБА_1, направлену на незаконне виготовлення наркотичного засобу за місцем проживання останнього, 03.03.2008 року направився до квартири АДРЕСА_1 в якій проживає ОСОБА_1., взявши з собою частину придбаної ним екстрагованої макової соломки, тим самим незаконно зберігаючи та перевозячи наркотичний засіб. В свою чергу ОСОБА_1. надав можливість ОСОБА_2. виготовляти наркотичні засоби за місцем свого проживання. Підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_1., реалізуючи спільний злочинний умисел, умисно, використовуючи посуд та електроплиту незаконно виготовили наркотичний засіб - опій, після чого вжили його шляхом ін'єкцій в квартирі АДРЕСА_1, за місцем проживання ОСОБА_1
Після цього, 14.03.2008 року біля 17 год., в ході проведення огляду квартири АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_1, за письмового дозволу останнього, було виявлено та вилучено не прозорий полімерний пакет білого кольору з написами та малюнками червоного і синього кольорів, в якому знаходилась речовина рослинного походження коричневого кольору з різким запахом розчинника, яка згідно висновку експерта № 390 від 22.03.2008 року, являється макова соломкою, що піддавалась екстракції, але ще містить наркотично активний алкалоїд опію – морфін. Маса макової соломки у висушеному стані складає 428,1 г та 76,6 г відповідно; непрозорий полімерний пакет білого кольору з написами та малюнками червоного і синього кольорів, в якому знаходяться 2 фрагмента полімерних пляшок та фольги з нашаруванням речовини темного кольору, яка згідно висновку експерта № 390 від 22.03.2008 року містить особливо небезпечний наркотичний, обіг якою заборонено - екстракт канабісу, масою у висушеному стані – 0,023 г; 0,015 г; 0,073 г відповідно, не прозорий полімерний пакет чорного кольору з малюнками та написами латиницею сріблястого кольору, в якому знаходиться: емальована миска з нашаруванням на стінках речовини темного кольору, яка згідно висновку експерта № 390 від 22.03.2008 року містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, концентрат з макової соломки, масою змиву 0,0072 г, які ОСОБА_1. незаконно зберігав в помешканні своєї квартири, після приготування наркотичного засобу – розчину опію, без мети їх подальшого збуту.
Після цього, 18.03.2008 року, біля 16.00 год., в ході проведення санкціонованого обшуку помешкання, що належить ОСОБА_2., за адресою АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено напівпрозорий полімерний пакет блакитною кольору у якому міститься фрагмент поліетиленової пляшки із нашаруванням коричневого кольору на стінках, який згідно висновку експерта № 552 від 23.04.08 року, містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якою заборонено – екстракт канабісу загальною масою 0,089 г у перерахунку на суху речовину; напівпрозорий полімерний пакет блакитного кольору у якому мітиться волога подрібнена речовина рослинного походження коричневого кольору із запахом органічного розчинника, згідно висновку експерта № 552 від 23.04.2008 року – макова соломка, яка піддавалась екстракції, але ще містить наркотично активний алкалоїди опію – морфін, отже відноситься до особливо небезпечного наркотичного засобу обіг якого заборонено – макова соломка, 114,2 г у висушеному стані; напівпрозорий полімерний пакет блакитного кольору, у якому міститься порожній медичний полімерний шприц одноразового використання ємністю 2,5 мл, на стінках якого містить нашарування, яке згідно висновку експерта № 552 від 23.04.2008 року нашарування утворенні ангідридом оцтової кислоти. Масу об'єкту не встановлювали у зв'язку зі слідовою кількістю наданого об'єкту; напівпрозорий поліетиленовий пакет, у якому міститься електрична плитка, яка використовувалась, згідно висновку експерта № 552 від 23.04.2008 року, зробивши змиви у складі яких виявлено наркотично-активні алкалоїди опію – морфін та кодеїн, що є складовими компонентами макової соломи, загальна маса 0,034 г у перерахунку на суху речовину; непрозорий поліетиленовий пакет білого кольору з написом, у якому міститься металева каструля бувша у використанні. У внутрішній донній частині наявні сліди прогару забруднена речовиною темно-коричневого кольору, яке згідно висновку експерта № 552 23.04.2008 року, в змивах з поверхні каструлі виявлено наркотично-активні алкоїди опію –морфін та кодеїн, що є складовими компонентами макової соломи, масою 0,703 г в сухому стані, які ОСОБА_2 зберігав без мети збуту.
Допитані в судовому засіданні підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_1. свою винність у вчиненні інкримінованих їм злочинів при вищезазначених обставинах визнали повністю, у вчиненому щиро розкаялися, визнали фактичні обставини справи, встановлені досудовим слідством та судові витрати.
Дії підсудного ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ст. 309 ч. 2 КК України за ознаками незаконного виготовлення, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Дій підсудного ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 309 ч. 2 КК України за ознаками незаконного виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також за ст. 317 ч. 1 КК України за ознаками надання приміщення для незаконного виготовлення та вживання наркотичних засобів.
При обранні виду та міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів, особи підсудних, обставини, що пом’якшують чи обтяжують їх покарання. Підсудні раніше не судимий, у вчиненому щиро розкаюються.
Обставиною, що пом’якшує покарання підсудних, є їх щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання підсудних, судом не встановлено.
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, особи підсудних, які щиро розкаюються у вчиненому, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудних можливе без ізоляції від суспільства і їх слід звільнити від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням.
Судові витрати за проведення експертиз слід стягнути з підсудних.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд –
Засудив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 та призначити йому покарання за санкцією вказаної статті у виді 4 років позбавлення волі.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 317 ч. 1 КК України та призначити йому покарання за санкцією вказаної статті у виді 3 років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити остаточне покарання у виді 4 років позбавлення волі.
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України та призначити йому покарання за санкцією вказаної статті у виді 4 років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засуджених від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо вони протягом іспитового строку терміном 2 роки не вчинять нового злочину і виконають покладені на них обов`язки.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов`язати засуджених не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально–виконавчої системи, повідомляти орган кримінально–виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з`являтися на реєстрацію в орган кримінально–виконавчої системи.
Зарахувати в строк відбуття покарання засудженим термін перебування під вартою з 13 листопада 2008 року по 17 грудня 2008 року.
Запобіжний захід засудженим до набрання вироком законної сили змінити з утримання під вартою на підписку про невиїзд.
Звільнити засуджених з під варти в залі суду.
Стягнути солідарно з засуджених на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області судові витрати за проведення експертиз в сумі 1914 гривень 72 копійки.
Речові докази по справі – сім поліетиленових пакетів в опечатаному стані з наркотичною речовиною, що знаходяться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Замостянського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області - знищити.
На вирок суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий: