Судове рішення #4578663
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

21 липня 2008р.                                                                                 м.  Івано-Франківськ

 

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

Головуючого-судді                                                 Ладики Я.І.,

суддів                                                                        Ткачук Н.В.,  Томенчука Б.М. ,

з участю:      

прокурора                                                                Мартина М. М. ,

захисника                                                                 ОСОБА_1.,

розглянувши 21 липня 2008р. у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією захисника ОСОБА_1. в інтересах підозрюваного ОСОБА_2. на постанову Коломийського міськрайонного суду від 04 липня 2008 року, -

 

встановила:

 

Вказаною постановою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження,  уродженцю та жителю АДРЕСА_1  українцю,       освіта       середня,        неодруженому,  несудимому,  громадянину України,  - обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

У постанові суд вказує,  що ОСОБА_2. підозрюється органами досудового слідства у тому,  що 16.06.2008 року він у співучасті з іншими особами,  застосовуючи фізичне насильство до потерпілого ОСОБА_3намагався заволодіти належним останньому скутером марки "Хонда",  але не зміг довести злочинний умисел до кінця по незалежній від нього причині.

Задовольняючи клопотання старшого слідчого ОСОБА_4. про обрання ОСОБА_2. запобіжного заходу у вигляді взяття під варту,  суд виходив з того,  що в його діях є ознаки злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  289 КК України,  який відноситься до категорії тяжких і за який законом передбачено покарання 10 років позбавлення волі. Окрім цього,  суд

 

 

 

 

 

Справа № 10-130/2008р.                                                          Головуючий у І інстанції Хільчук І.І.

Категорія  ст.  ст.  15,  289 ч.2 КК України                                 Доповідач Ладика Я.І.

 

мотивував своє рішення тим,  що ОСОБА_2. може перешкоджати встановленню істини у справі,  унеможливити виконання процесуальних рішень,  продовжувати злочинну діяльність.

В поданій апеляції захисник ОСОБА_1. посилається на незаконність та необґрунтованість постанови суду,  оскільки суд не мав підстав вважати,  що ОСОБА_2. буде ухилятися від слідства та перешкоджати встановленню істини у справі. Суд не врахував молодий вік підзахисного,  його позитивні характеристики,  наявність у нього постійного місця проживання,  відсутність судимості. Просить постанову скасувати і обрати ОСОБА_2. запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Заслухавши доповідача,  пояснення захисника ОСОБА_1. який підтримав свою апеляцію,  обґрунтування прокурора,  який вважає апеляцію безпідставною,  а постанову суду законною і просить залишити її без змін,  перевіривши матеріали справи,  мотиви і доводи апеляції,  колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.

За змістом  ст.  155 КПК України взяття під варту як запобіжний захід застосовується у справах про злочини,  за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад 3 роки.

З наданих суду матеріалів справи вбачається,  що суд врахував цю обставину,  оскільки ОСОБА_2. підозрюється у вчиненні злочину,  передбаченого  ст.  289 ч. 2 КК України,  який відноситься до категорії тяжких і за який може бути призначено покарання до 10 років позбавлення волі.

Суд також врахував,  що ОСОБА_2. може перешкодити встановленню істини у справі,  унеможливлювати виконання процесуальних рішень,  продовжувати злочинну діяльність.

З огляду на ці обставини висновок суду щодо доцільності обрання ОСОБА_2. запобіжного заходу у вигляді взяття під варту є обґрунтованим.  А тому колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду.

Керуючись  ст.  ст.  365,  366,  382 КПК України,  колегія суддів, -

 

ухвалила:

 

Апеляцію захисника ОСОБА_1. в інтересах підозрюваного ОСОБА_2залишити без задоволення,  а постанову Коломийського міськрайонного суду від 04 липня 2008 року щодо останнього - без змін.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація