У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
у зв`язку з непідсудністю справи цьому суду
23 квітня 2009 року справа № 2-2189/09
Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши позовну заяву Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звернення стягнення, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, у якій просить звернути стягнення на квартиру АДРЕСА_1, шляхом продажу вказаного предмету іпотеки (на підставі договору іпотеки НОМЕР_1 від 26.01.2007 року) ЗАТ КБ «ПриватБанк» з укладанням від імені відповідача договору купівлі-продажу будь-яким способом з іншою особою-покупцем, з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності, а також надання позивачу всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу; виселити ОСОБА_2 з вищезазначеної квартири та стягнути з відповідачів судові витрати.
Дослідивши позовну заяву разом з додатками у їх сукупності, суд вважає її непідсудною Саксаганському районному суду м. Кривого Рогу за наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.109 ЦПК України, позови до фізичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцем проживання.
Відповідно до ч.1 ст.114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна.
Як зазначено у пред'явленій позовній заяві, місцем проживання відповідачів, кожного окремо, є квартира АДРЕСА_1.
Таким чином, при зверненні із зазначеною позовною заявою до Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу позивачем порушені вимоги ч.1 ст.109 ЦПК України.
У відповідності до п.4 ч.3 ст.121 ЦПК України, заява повертається у випадках, якщо справа непідсудна цьому суду.
На підставі викладеного, керуючись п.4 ч.3 ст.121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звернення стягнення повернути позивачеві, роз`яснивши йому, що для вирішення цього спору треба звернутися до суду за місцем проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст.295 ч.4 ЦПК України.
Суддя В.В. Попов.