Судове рішення #4580327
Справа № 2-511

Справа № 2-511

                                                                            2008р

 

 

 

 

 

       

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

28 листопада         2008 року    Рогатинський      районний          суд    Івано-Франківської області  в   складі

головуючого судді                              Марчака Ю.І.

секретаря                                            Мартиновської  І.П.

представника позивача                       ОСОБА_1

представника  відповідача                  Веретин Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рогатині цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  в інтересах  ОСОБА_2   до    виконавчого комітету Липівської     сільської Ради про визнання права власності на будинковолодіння

в с т а н о в и в:

представник позивача звернувся до суду з позовом в інтересах  ОСОБА_2   до    виконавчого комітету Липівської     сільської ради про визнання права власності на будинковолодіння. В судовому засіданні представник позивача позов підтримала  та суду пояснила  , що вона  перебувала  в шлюбі  з ОСОБА_3  , ІНФОРМАЦІЯ_1року  народження . В період перебування  в шлюбі  з ОСОБА_3 2ІНФОРМАЦІЯ_2р. народилась  дочка  ОСОБА_2. В березні  1997 року  шлюб з ОСОБА_3 було  розірвано .

    ОСОБА_3 раптово  помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року у  с. Вороневі . Як останній  член  колгоспного двору  ОСОБА_3 був  власником  будинковолодіння  в АДРЕСА_1   . Після  його  смерті  відкрилась  спадщина по  закону  і єдиним  спадкоємцем  є неповнолітня  дочка  ОСОБА_2  Вона своєчасно  звернулась  до державного нотаріуса  із  заявою  про  прийняття  дочкою  спадщини . Однак  ОСОБА_2 не  може  скористатись  своїм  правом  та  оформити  право  власності  на вказане будинковолодіння  оскільки ОСОБА_3 за  свого життя  не  встиг оформити  право  власності  на  свій будинок  та господарські  споруди. Інших  спадкоємців  крім  ОСОБА_2  , які б могли претендували  на  майно   немає. Тому просить визнати за ОСОБА_2    право власності на будинковолодіння в АДРЕСА_1 , а саме на житловий будинок та господарські будівлі загальною вартістю 33174 грн.

Представник виконавчого комітету Липівської сільської Ради в судовому  засіданні позов  визнав  повністю і просить  позовні  вимоги задоволити повністю    .

 Суд вивчивши матеріали справи заслухавши пояснення сторін вважає , що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так із пояснення представника позивача  та  довідки  державного нотаріуса  Рогатинської  державної  нотаріальної  контори вбачається , що позивач своєчасно звернувся  із  заявою  про  прийняття   спадщини . Одночасно  слід  відмітити  , що  із  пояснень  сторін  вбачається  , що представник  позивача  разом  із  ОСОБА_2 прийняли спадщину , вступивши в управління і володіння спадковим майном , а саме доглядають  будинок  у  АДРЕСА_1,   , сплачують  всі обов'язкові платежі .  Інших спадкоємців  після  смерті ОСОБА_3        крім   дочки   немає.

Із свідоцтва про смерть вбачається , що його ОСОБА_3  помер  ІНФОРМАЦІЯ_3 року  в с. Воронів  . Із свідоцтво  про народження  вбачається , що ОСОБА_2  є  дочкою  ОСОБА_3 Згідно  пояснень  сторін  вбачається  , що  інших  спадкоємців  крім дочки  в  померлого  ОСОБА_3  немає.

Із пояснень  сторін  , технічного паспорта на індивідуальний житловий будинок в с. Воронів    ,    довідок  виконавчого Липівської сільської  ради  від 13.08.2008 року  № 570 та  571   вбачається , що вказаний будинок збудовано на земельній ділянці, яка сім'ї ОСОБА_3 була відведена у встановленому законом порядку і будівлі на вказаній земельній ділянці збудовано у встановленому законом порядку без порушень норм і правил забудови , згідно виготовленої технічної документації.

Із звіту експерта про експертну оцінку вартості житлового будинку вбачається , що вартість житлового будинку становить 33174  грн..

Враховуючи викладене суд вважає , що позов слід задоволити і встановити , що власником будинковолодіння загальною вартістю 33174грн, яке знаходиться в АДРЕСА_1 є ОСОБА_2  

На підставі ст.ст. 325, 328,  347,   380, 1216, 1217 , 1218, 1222, 1223,  1258 1268,ЦК України керуючись ст.ст. 213-215ЦПК України

В И Р І Ш И В

 

Позов задовольнити

Встановити , що  власником будинковолодіння загальною вартістю 33174грн, яке знаходиться в АДРЕСА_1 є ОСОБА_2   .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано . У разі подачі заяви про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Рогатинський районний суд.

Головуючий.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація