Судове рішення #4581758

справа № 2-3061/2008рік

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

11 липня 2008 року

Гірницький районний суд м.  Макіївки Донецької області у складі: головуючого - судді Кульбакова І.В. при секретарі - Миршавка І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Макіївка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

ВСТАНОВИВ:

В червні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання їхніх неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  у зв'язку з тим,  що відповідач ухиляється від виконування обов'язків по утриманню дітей.

У судовому засіданні позивач підтримала позов та показала суду,  що з відповідачем вони перебували в фактичних шлюбних відносинах з 1993 року. Шлюб між ними був зареєстрований 15 грудня 1995 року. Від шлюбних відносин вини мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач - ОСОБА_2  матеріальну допомогу на утримання дітей не надає,  не зважаючи на те,  що вони разом не мешкають та не ведуть спільного господарства. Позивачка прохала стягнути з відповідача на її користь аліменти в розмірі 1/3 частини від його доходу,  враховуючи при цьому що відповідач не сплачує аліменти по іншим виконавчим документам.

Відповідач у судове засідання не з'явився,  про час та місце розгляду цивільної справи був сповіщений належним чином,  відповідно до його заяви прохав дану справу розглянути у його відсутність,  позов визнав у повному обсязі та не заперечував проти стягнення з нього аліментів в частині визначеної позивачем від його заробітку.

Суд,  вислухавши пояснення позивача,  дослідивши матеріали цивільної справи,  вважає,  що позов обгрунтований та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2  ст.  51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.

Судом встановлено,  що сторони перебували в фактичних шлюбних відносинах з 1993 року. Шлюб між позивачем та відповідачем був зареєстрованому 15 грудня 1995 року. Від спільного життя вони мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  батьком яких є відповідач - ОСОБА_2.

У судовому засіданні було встановлено,  що сторони припинили спільне життя 26 березня 2008 року,  на теперішній час разом не живуть,  спільного господарства не ведуть,  а відповідач не подає матеріальну допомогу на утримання дітей.

Згідно з матеріалів,  неповнолітні ОСОБА_3С та ОСОБА_3С перебувають на утриманні матері - позивача по справі.

2

Судом встановлено,  що відповідач не виплачує аліменти по іншим виконавчим документам,  він працює трактористом в КП «Макіївтепломережа» та отримує середню заробітну платню у розмірі 1756 гривень 92 копійки.

За таких обставин суд дійшов до висновку,  що вимоги позивача обґрунтовані та з відповідача на її користь слід стягнути аліменти на утримання неповнолітніх доньок,  розмір аліментів у дольовому відношенню до його заробітку - доходу визначений обґрунтовано - 1/3 частина,  з урахуванням матеріального стану відповідача.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  51 Конституції України,   ст.  ст.  180-184 СК України,   ст.  ст.  212-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Стягувати з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_3,  який народився в м.  Макіївка Донецької області,  на користь ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_4,  на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  аліменти в розмірі 1/3 частині від його заробітку (доходу) щомісячно,  але не менш неоподаткованого мінімуму доходів громадян,  починаючи з 02 червня 2008 року та до повноліття дітей.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 гривні в дохід держави та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у розмірі 7 гривень 50 копійок.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд м.  Макіївки шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація