Справа № 2-о-146
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
11 грудня 2008 року Замостянський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого Ковальської І.А.,
при секретарі Кононенко О.Б.,
за участю заявниці ОСОБА_2,
представник третьої особи Олійник А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вінниці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування на утриманні, -
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту перебування на утриманні. Вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 з її чоловіком ОСОБА_3, що працював на Дочірньому підприємстві «Вінницьке спеціалізоване управління «Стальконструкція» № 126 ВАТ «Центростальконструкція» стався нещасний випадок на виробництві зі смертельним наслідком.
З моменту одруження (07.12.1982 року) заявниця з чоловіком вели сімейне життя спільно. ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народилась дитина - інвалід з дитинства. До 1998 року заявниця займалась доглядом за нею. Після смерті дитини, вона намагалась влаштуватись на роботу проте, внаслідок браку досвіду роботи і перед пенсійний вік, їй було важко знайти добре оплачувану роботу.
З 20.07.2003 року заявниця перейшла на пенсію за віком і на даний час вона являється вдовою, пенсіонеркою й отримує мінімальну пенсію, що є недостатнім для нормального проживання, потребує матеріального, моральної та фізичної допомоги. Фактично увесь час з 1996 року вона повністю перебувала на утриманні у свого чоловіка. В зв'язку з цим заявниця змушена звернутись до суду для встановлення факту перебування на утриманні для відшкодування відділенням ВД ФССНВ України у м. Вінниці належних страхових виплат.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 підтримала свої вимоги, посилаючись на обставини викладені в заяві, та просила суд встановити факт перебування на утриманні у загиблого на виробництві ОСОБА_3 як його дружини.
Представник третьої особи Відділення ВД ФССНВ України у м. Вінниці Олійник А.М. не заперечив проти задоволення заяви, та у вирішенні питання поклався на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення сторін, суд прийшов до висновку, що заява ОСОБА_1 обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом достовірно встановлено, що з 07.12.1982 року, моменту одруження, заявниця з чоловіком ОСОБА_3 проживали за однією адресою, вели спільне господарство . ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народився син ОСОБА_4 і заявниця займалася його доглядом, оскільки дитина народилася хворою і була визнана інвалідом з дитинства. Після смерті дитини ІНФОРМАЦІЯ_3 заявниця намагалась влаштуватись на роботу, проте внаслідок браку досвіду роботи і передпенсійний вік, їй було важко знайти добре оплачувану роботу.
З 20.07.2003 року заявниця отримує мінімальну пенсію за віком, тому допомогу, яку заявниця отримувала від свого чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_3 на протязі усього часу проживання з ним була для неї постійним і основним джерелом засобів для існування.
Встановлення факту перебування заявниці на утриманні у свого чоловіка необхідно їй для відшкодування відділенням ВД ФССНВ України у м. Вінниці належних страхових виплат, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_1 з ОСОБА_3 стався нещасний випадок на виробництві зі смертельним наслідком.
Верховний суд України в п. 8 Постанови пленуму «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року (з послідуючими змінами) роз'яснив, що встановлення факту перебування особи на утриманні померлого має значення для одержання спадщини, призначення пенсії або відшкодування шкоди, якщо допомога, яка надавалася була для заявника постійним і основним джерелом засобів до існування. Одержання заявником заробітку, пенсії, стипендії, інших доходів не є підставою для відмови у встановленні факту перебування на утриманні, коли суд установить, що основним і постійним засобом до існування була для заявника допомога з боку особи, яка надавала йому утримання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 8, 10, 11, 57-60, 212-215, 256-259 ЦПК України, ст. 33 п. 5, ст. 34 п. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" № 1105-ІУ від 23.09.1999 року, суд –
Вирішив:
Заяву задоволити.
Встановити факт перебування на утриманні ОСОБА_1 у загиблого на виробництві ОСОБА_3 як його дружини.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до Апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: