- позивач: Довганюк (дошлюбне прізвище Веклич) Ольга Іллівна
- відповідач: Довганюк Ігор Васильович
- Апелянт: Довганюк Ігор Васильович
- позивач: Довганюк ( Веклич) Ольга Іллівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 340/383/15-ц
Номер провадження № 2/340/187/15
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
03.08.2015 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого-судді Данилюк М.П.,
з участю: секретаря Фурманюк В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,суд, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася в суд із позовними вимогами до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі по 750 грн. щомісячно.
Позовні вимоги мотивує тим, що 21.01.2006 року вона одружилася з відповідачем і даного шлюбу у них народився син - ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1. 30.06.2011 року шлюб між ними розірвано і син залишився на її вихованні та проживанні. Після розірвання шлюбу відповідач по справі перестав надавати матеріальну допомогу на утримання сина. Не займається та не піклується про його фізичний стан, духовний та моральний розвиток. підготовкою до самостійного життя, а тому вона змушена звернутися в суд з позовом про стягнення аліментів.
Просить стягувати з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини у твердій грошовій сумі по 750 (сімсот п’ятдесят) грн, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення даного позову до суду до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка в судове засіданні не з’явилася, подала заяву в якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить позов задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про розгляд справи був повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить повідомленння про врученння поштового відправлення. Про причини неявки суд не повідомив.
Виходячи зі змісту ч.1 ст. 224 ЦПК України, та того, що відповідач про причини неявки суд не повідомив, а позивачка не заперечила проти заочного розгляду справи та подала достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін, суд вважає, що можливо провести заочний розгляд справи на підставі матеріалів доданих до позовної заяви.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню з наступних підстав.
Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Статтею 184 СК України встановлено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Необхідність встановлення розміру аліментів у твердій грошовій сумі може виникнути за наявності у платника аліментів нерегулярного або мінливого доходу, або отримання частини доходу в натурі. Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі є можливим і в інших випадках, якщо суд прийде до висновку, що визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) платника є неможливим, ускладненим або суттєво порушує інтереси однієї із сторін. При встановленні розміру аліментів у твердій грошовій сумі виплата аліментів на дитину проводиться щомісячно, що встановлено у постанові Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" (п. 17).
Частинами 1,2,3 ст. 181 СК України встановлено, що способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" у п. 17 встановлено, що за відсутності згаданої домовленості той із батьків, з ким проживає дитина, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. При цьому аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно.
Статтею 182 СК України встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Під час розгляду справи встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому з 21.01.2006 року шлюбі. Від шлюбу у сторін народився син, і батьком дитини являється відповідач ОСОБА_2 (а.с.5). На даний час шлюб між сторонами розірвано рішенням Верховинського районного суду від 30.06.2011 року, яким дитину залишено на утриманні позивачки (а.с.3). Відповідач, як батько, зобов'язаний утримувати дітей до досягнення ними повноліття, має нерегулярний, мінливий дохід, за наявності цих обставин, що мають істотне значення, суд за позовом позивачки може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі і при встановлених обставинах позовні вимоги про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі підлягають задоволенню, як обґрунтовані відповідно до ст. 184 СК України.
При визначенні розміру аліментів враховуються обставини, передбачені ст. 182 СК України, а саме, матеріальне становище відповідача, який скриває своє місце роботи, має певний дохід, а тому позовні вимоги щодо розміру аліментів у твердій грошовій сумі підлягають задоволенню в повному розмірі, а саме в розмірі 750 грн. щомісячно.
Судові витрати по справі в порядку ч. 1 ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача.
На підставі ст.ст. 180, 181 , 182, 183 Сімейного кодексу України,керуючись ст.ст.10, 11, 88, 212, 213-215, 218,224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі по 750 (сімсот п’ятдесят) грн, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення даного позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп. в дохід держави.
Стягнення аліментів розпочати з 26.06.2015 року.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Верховинський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий ___________________ Данилюк М.П.
- Номер: 2/340/187/15
- Опис: про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 340/383/15-ц
- Суд: Верховинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Данилюк М.П.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.06.2015
- Дата етапу: 03.08.2015
- Номер: 2-п/340/5/15
- Опис: перегляд заочного рішення
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 340/383/15-ц
- Суд: Верховинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Данилюк М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.08.2015
- Дата етапу: 24.09.2015
- Номер: 2/340/317/15
- Опис: про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 340/383/15-ц
- Суд: Верховинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Данилюк М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2015
- Дата етапу: 20.01.2016
- Номер: 22-ц/779/2634/2015
- Опис: Довганюк (Веклич) Ольга Іллівна до Довганюк Ігор Васильович, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 340/383/15-ц
- Суд: Апеляційний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Данилюк М.П.
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено частково; Постановлено рішення про зміну рішення
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.11.2015
- Дата етапу: 09.12.2015