Судове рішення #4584995
Справа № 2-285/09 р

Справа № 2-285/09 р.

                                                                                                                        

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 

               24  квітня 2009 року                                                    Зіньківський районний суд Полтавської області , в складі головуючого -судді Дігтяр М.І., при секретарі П'явка Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Зінькові справу за позовом  ОСОБА_1 до Спілки співвласників майнових і земельних паїв  ?Краяни?, та до ОСОБА_2  і ОСОБА_3 про визнання права власності на майно ,-

 

В С Т А Н О В И В:

 

               Заявник просить  суд постановити рішення , яким визнати за ним право приватної власності на трактор марки МТЗ-82, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, рік випуску 1993-й, номер  кабіни - НОМЕР_2, номер двигуна-НОМЕР_3,  номер заднього мосту-НОМЕР_4.

               Судом встановлено, що позивач  ОСОБА_1 і відповідачі, його  мати ОСОБА_2 та дружина ОСОБА_3, були членами колективного сільськогосподарського підприємства імені Енгельса Зіньківського району, яке припинило своє існування. Згідно Закону України ?Про колективне сільськогосподарське підприємство?,  майно у підприємстві належало  на праві спільної часткової власності його членам і їхнє право на пайовий фонд майна залежало  від їх трудового внеску. Пай є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві.У разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі.

  Згідно ст. 24 Закону України ?Про власність?, у  майні, що належить кооперативу (колгоспу), визначаються частки членів цього кооперативу (колгоспу). Кожен член кооперативу (колгоспу) має право на частку доходу, одержану на його пай. У разі добровільного виходу з кооперативу (колгоспу) громадянин має право на виділення належної йому частки в майні кооперативу (колгоспу) в натурі, грошах або цінних паперах. При ліквідації кооперативу (колгоспу) майно, що залишилося після розрахунків з бюджетом, банками та іншими кредиторами, розподіляється між членами кооперативу (колгоспу).

   Пункт 8 Наказу Міністерства аграрної політики України № 62 від 14.03.2001 року ?Про затвердження  порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств? передбачає, що кожен із співвласнкиів має право отримати свій майновий пай у натурі і використати його на свій розсуд.

             Таким чином, після розпаювання майна бувшого КСП ім. Енгельса Зіньківського району, позивач  одержав  свідоцтво про право власності на майновий пай  серії ПО НОМЕР_5 на частку майна в сумі 2700 грн. Його  мати  ОСОБА_2 одержала  свідоцтво про право власності на майновий пай  серії НОМЕР_6 на частку майна в сумі 9400 грн.  Дружина позивача ОСОБА_3 одержала  свідоцтво про право власності на майновий пай  серії НОМЕР_7 на частку майна в сумі 900 грн. Всього сім'я заявника одержала право на майно у бувшому КСП ім. Енгельса на суму 13000 грн.

              Вказане майно  знаходилося  у створеній бувшими членами КСП,  громадській організації Спілка співвласників майнових і земельних паїв  ?Краяни?.  Позивач із відповідачами вирішили забрати свої  майнові  паї в натурі і ОСОБА_1 звернувся до Спілки із заявою про виділення трактора  марки МТЗ-82, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, рік випуску 1993-й, номер  кабіни - НОМЕР_2, номер двигуна-НОМЕР_3,  номер заднього мосту-НОМЕР_4. Згідно протоколу зборів Спілки від 15.04.2008 року йому було виділено вказаний трактор.  На підтвердження придбання вказаної техніки Спілкою співвласників майнових і земельних паїв  ?Краяни? ОСОБА_1 було надано виписку із протоколу її засідання, та накладну від 13.02.2009 року. Інші документи відсутні.

             В даний час за згодою відповідачів ОСОБА_1  має намір зареєструвати цей трактор на своє ім'я , так як вони відмовляються на його  користь від своїх часток у тракторі, але не може цього зробити , так як бувше  колективне сільськогосподарське підприємство імені Енгельса Зіньківського району не мало правовстановлюючих і реєстраційних документів  на трактора , а тому він , будучи фактично власником цієї сільськогосподарської техніки, так як одержав її  в рахунок своїх,  дружини та матері, майнових паїв, не може оформити на себе право власності на належне їм  майно і вимушений звертатися до суду.

              Факт того , що трактор МТЗ-82 належав  бувшому  КСП імені  Енгельса Зіньківського району , а після розпаювання його майна знаходився  у створеній членами КСП громадській організації Спілка співвласників майнових і земельних паїв  ?Краяни?,  та в кінцевому результаті після виділення цього трактора  в рахунок майнового паю позивачу, його дружині і матері, повинен належати позивачу, з врахуванням того, що ОСОБА_2 і ОСОБА_3 відмовляються від належних їм частин трактора на користь позивача ,  підтверджується  свідоцтвами позивача , його дружини і матері, про право власності на майнові паї в бувшому КСП імені  Енгельса, випискою  із протоколу зборів Спілки від 15.04.2008 року про виділення позивачу   вказаного  майна, накладною від 13.02.2009 року  про передачу йому  трактора в рахунок вказаних майнових  паїв, заявами ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про відмову від належних їм майнових паїв, зокрема від частин вказаного трактора,  на користь заявника.

               Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали  справи, суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню, а тому  на підставі ст. ст. 325, 328,347, 391 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 4,6,15,30,62,208,209,214,

215 ЦПК України, суд--

 

В И Р І Ш И В:

                 

                Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., уродженцем  і мешканцем АДРЕСА_1, право приватної власності на трактор  марки МТЗ-82, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, рік випуску 1993-й, номер  кабіни - НОМЕР_2, номер двигуна-НОМЕР_3,  номер заднього мосту-НОМЕР_4.

 

                На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення, а апеляційну скаргу може бути подано на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, шляхом подання апеляційної скарги через Зіньківський районний суд, з одночасним направленням копії апеляції до апеляційного суду Полтавської області.

 

                   Суддя: підпис    

 

  Рішення вступило    в законну силу 05 травня  2009 року

  З оригіналом вірно:

 

  Голова Зіньківського

  районного суду     М.І.Герасименко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація