Справа 2-0-12/2007рік УХВАЛА
„24" січня 2007 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Подус Г.С., при народних засідателях ОСОБА_4, ОСОБА_5,
при секретарі судового засідання Лисенко А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду (м. Харків, пр. Перемоги, 52-в), справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: орган опіки та піклування Дзержинського райвиконкому м. Харкова, ОСОБА_2, про визнання недієздатною ОСОБА_3, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1звернувся до суду із заявою окремого провадження, в якій просить визнати недієздатною свою мати ОСОБА_3, в обґрунтування посилається на те, що після перенесеного мозкового інсульту вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
У судовому засіданні заявник свої вимоги підтримав в повному обсязі, пояснив, що після перенесених інсультів ОСОБА_3 не усвідомлює події навколишнього, не відповідає на запитання, галюцинує, тому він хоче визнати її недієздатною.
Представник Опікунської ради виконавчого комітету Дзержинської районної ради у судове засідання не з'явився, просив справу слухати в його відсутності, про що надав суду письмову заяву.
Зацікавлена особа ОСОБА_2, який є чоловіком ОСОБА_3 та батьком заявника ОСОБА_1, проживає разом з ними за адресою: АДРЕСА_1 вимоги заявника не підтримав, проти задоволення заяви заперечував. В обґрунтування пояснив, що, дійсно, його дружина ОСОБА_3перенесла повторний ішемічний інсульт і протягом останнього часу, з 2004р. він постійно здійснює за нею догляд, вважає, що стан її психічного здоров'я є нормальним, вона цілком усвідомлює значення своїх дій, жодних підстав для визнання її недієздатною немає. Також пояснив, що звернення до суду обумовлене бажанням його сина ОСОБА_1 оформити опіку над матір'ю і розпоряджатися на цій підставі належною їй часткою АДРЕСА_1 оскільки що спір між ОСОБА_1, ОСОБА_1 з приводу прав на АДРЕСА_1з 2005 року розглядається Дзержинським районним судом м. Харкова в іншому складі суду .
Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Суд встановивши, що між ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2виник спір про право стосовно АДРЕСА_1, який вирішується в порядку позовного провадження, заяву про визнання фізичної особи недієздатною залишає без розгляду.
2
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 210, 223, 235, 240, 291-296 Цивільного процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1про визнання недієздатною ОСОБА_3 - залишити без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова.
Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали; апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.