Судове рішення #45889929


Апеляційний суд Тернопільської області

м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14а, 46006, (0352) 52-41-64


Ухвала

8 червня 2010 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

Головуючого Міщія О.Я.

Суддів: Бахметової В.Х, ОСОБА_1

при секретарі Вийванко О.В.

з участю

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі на постанову Чортківського районного суду від 25 березня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі про визнання дій незаконними та зобов`язання здійснити перерахунок призначеної державної та додаткової пенсії, виплату пенсії згідно закону,-

ВСТАНОВИЛА:

В березні 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі, в якому просила визнати протиправними дії відповідача щодо відмови їй як особі, яка має правовий статус особи, яка постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії та є інвалідом 2 групи, перерахунку державної та додаткової пенсії у відповідності до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 № 796-XII, у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та 75 відсотків мінімальної пенсії за віком з 6 жовтня 2000 по 31 грудня 2009 року, зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі здійснити вказаний перерахунок пенсій та виплатити заборгованість за вищевказаний період.

Постановою Чортківського районного суду від 25 березня 2010 року позов задоволено частково.

Визнано дії управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі протиправними щодо нарахування та виплати основної та додаткової пенсії ОСОБА_2

Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі провести перерахунок та доплату державної пенсії з 6 квітня 2000 року ОСОБА_2 як інваліду 2 групи в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком та провести перерахунок та доплату призначеної щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, та в розмірі однієї мінімальної заробітної плати щомісячно як непрацюючому пенсіонеру, виплачувати дані види пенсій із дотриманням вимог ч.4 ст.54 та ч.3 ст.67, ст. ст.30, 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

В решті позову відмовлено.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі просить постанову суду скасувати і ухвалити нове рішення, яким у позові відмовити, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права.

Як вбачається, у мотивувальній та резолютивній частині постанови Чортківського районного суду від 25 березня 2010 року допущено описку щодо вказівки на дату, з якої позивачка просила здійснити перерахунок пенсії, тобто замість 6 жовтня 2000 року зазначено 6 квітня 2000 року.

Пунктом 9 Постанови Пленум Верховного Суду України "Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку" від 24.10.2008 №12 передбачено, що при вирішенні питання про повернення до суду першої інстанції справи, яка надійшла разом з апеляційною скаргою, для усунення недоліків у її оформленні апеляційні суди повинні враховувати, що перелік недоліків у оформленні справи, про які йдеться в частині четвертій статті 297 ЦПК як про підставу для повернення справи до суду першої інстанції з метою їх усунення, не є вичерпним. Зазначено, що справу слід повернути до суду першої інстанції і в разі надходження від особи, яка бере участь у справі, заяви про виправлення описок, арифметичних помилок у судовому рішенні або про роз’яснення рішення.

Згідно вимог ст.219 ЦПК України “Суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні, про що постановляється ухвала. ”

В пункті 19 Постанови Пленум Верховного Суду України “Про судове рішення у цивільній справі” від 18.12.2009 №14 зазначено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні чи ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.

З врахуванням викладеного, колегія суду приходить до висновку, що при ухваленні постанови допущено описку, для виправлення якої справу слід повернути до суду першої інстанції для винесення ухвали про виправлення описки в постанові відповідно до вимог ст.219 ЦПК України.

Керуючись ст.219 ЦПК України, колегія суддів,-

УхвалиЛА:

Справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі про визнання дій незаконними та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної державної та додаткової пенсії, виплату пенсії згідно закону повернути Чортківському районному суду для виправлення описки у постанові цього суду від 25 березня 2010 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий - підпис

Судді — два підписи


З оригіналом згідно:

Суддя апеляційного суду

Тернопільської області ОСОБА_3



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація