справа № 3-646-2009 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2009 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Руденко М.А., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1,громадянина України,
уродженця м. Дніпропетровська, не працюючого;
проживаючого: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
08 березня 2009 року о 20-50 годині водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Сітроен С4» державний НОМЕР_1, по вулиці Робочій - Криворізькій у м. Дніпропетровську з явними ознаками наркотичного сп'яніння (почервоніння очей, звуження зіниці очей не реагують на світло), ОСОБА_1 був оглянутий у лікарні ГНУ, де висновком з протоколу медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння встановлено, що ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп'яніння. ОСОБА_1 порушив п. 2.9 Правил дорожнього руху України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Подія та винність ОСОБА_1 підтверджуються зібраними матеріалами: протоколом серії АЕ № 0762996 від 08 березня 2009 року; письмовими поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1 від 08 березня 2009 року; рапортом ІДПС батальону ДПС ВДАІ по обслуговуванню м. Дніпропетровська УМВС України в Дніпропетровській області прапорщика міліції Круть А.П. від 08 березня 2009 року; протоколом медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння від 08 березня 2009 року.
Відповідно до п. 2.9 Правил дорожнього руху України водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
За змістом п. 28 Постанови Пленуму ВСУ України № 14 від 23 грудня 2005 року із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України № 18 від 19 грудня 2008 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», не можна накладати стягнення у вигляді сплатного вилучення транспортного засобу на особу, яка вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, керуючи транспортним засобом, що належить іншій особі.
Приймаючи до уваги викладене, суд робить висновок про доведеність вини правопорушника ОСОБА_1 в керуванні транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння, тобто у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, особи правопорушника та ступеню його вини, відсутності обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, враховуючи, що вчинене правопорушення відноситься до суспільно небезпечних, носить умисний характер дій порушника та говорить про його неповагу до безпеки руху, прихожу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів. Накладення стягнення на правопорушника у вигляді штрафу, вважаю таким, що не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника, ступеню його вини та його вихованню і попередженню наступних правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 130, ст. ст. 283, 284, 294, ч. 1 ст. 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 2 (два) роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.
Строк пред'явлення постанови до виконання: протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження чи опротестування постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або протесту.
Суддя М.А. Руденко