Судове рішення #4596905

                                                                                                             

Справа 2»а»-171-09

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАІНИ

 

07 квітня 2009 року                                                               м. Ізяслав

    Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді - Голуба В.В., при секретарі  Островській В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1   д о Управління  праці та соціального захисту населення державної адміністрації про визнання незаконними дії та зобов»язання здійснити перерахунок одноразової компенсації,

встановив:

Позивач пред»явив позов до відповідача  про визнання його дій неправомірними та стягнути з відповідача невиплачену різницю в компенсаціях в сумі 8980грн.20коп.

    В підтримання своїх вимог позивач  послався,  на те, що вони  є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС  І категорії і інвалідом ІІ групи захворювання, яке пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

9 жовтня 2002 року йому встановлено ІІІ групу інвалідності.

5 травня 2005 року йому встановлено ІІ група інвалідності, як захворювання пов»язане з роботою по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідно до п.24 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 01.07.1992 року №2532-ХІІ, у разі встановлення інвалідності вищої групи інвалідам виплачується різниця у компенсаціях.

Так інвалідам ІІ групи повинно виплачуватися 30мінімальних заробітних плат, а інвалідам ІІ групи 45 мінімальних заробітних плат.

Різниця складає 15 мінімальних заробітних плат

На його заяву відповідачем було  виплачено лише різницю в сумі 94грн.80коп.

Так як згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2009 року становить 605грн.на місяць та йому слід доплатити ще 8980грн.20коп.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав мотивуючи тим,  що позивачу повністю виплачена різниця в компенсації передбаченої ст.24 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Допитавши сторони, перевіривши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Як встановлено в судовому засіданні позивач являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І-ої категорії.

9 жовтня 2002 року встановлено ІІІ група інвалідності-захворювання пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується довідкою МСЕК №298386 від 09.10.2002року.

5 травня 2005 року йому встановлено ІІ група інвалідності, захворювання пов»язане з виконанням обов»язків з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС довічно, що також підтверджується довідкою МСЕК серія МСЕ №057494.

Відповідно до п. 24 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 01.07.1992р. у разі встановлення інвалідності вищої групи інвалідам виплачується різниця у компенсаціях.

Згідно цього Закону інвалідам ІІІ групи виплачується одноразова компенсація в розмірі 30 мінімальних заробітних плат, а інвалідам  ІІ групи в розмірі 45 мінімальних заробітних плат.

При таких обставинах різниця становить 15 мінімальних заробітних плат.

Відповідно до п.30 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  від 06.06.1996р. №230/96ВР-розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

Так як різниця у виплаті мала місце у 2005 році тобто після встановлення вищої групи інвалідності, суд вважає рахувати мінімальну заробітну плату яка мала місце у 2005 році.

Згідно Закону України «Про державний бюджет на 2005 рік» мінімальна заробітна плата складала 284грн.69коп.

Позивачу слід було виплатити 4270грн.15коп. Згідно довідки йому виплачено 94грн.80коп. Недоплата складає 4175грн.35коп.

Суд не бере до уваги пояснення представника відповідача про те, що позивачу виплачена сума та розмір компенсації встановленої Кабінетом Міністрів України.

Посилання представника відповідача на ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою визначено, що порядок обчислення пенсії визначається Кабінетом Міністрів України внаслідок чого Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок державного бюджету» від 3 січня 2002 року №1 позивачу було виплачено 94грн.80коп. суд не приймає, оскільки ототожнювати порядок і розмір в силу різного правового навантаження цих значень неможливо.

Відповідно до ст.22 Конституції України «Про прийняття законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод».

Відповідно до п.24 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 01.07.1992р.№2532-ХІІ одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , які стали інвалідами виплачується в певних розмірах мінімальних заробітних плат.

Мінімальна заробітна плата встановлюється щорічно Законом України «Про державний бюджет».

При таких обставинах, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами має застосовуватись в першу чергу Конституція України, Закон України, а потім лише Постанови Кабінету Міністрів України, якщо постанова Кабінету суперечить Закону України, то застосовується Закон України.

    Керуючись  ст.22   Конституціі Украіни, п.24 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.160-163 КАС України,-

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1  задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації неправомірними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації в Хмельницькій області на користьОСОБА_1 4175грн.35коп. як разова компенсація.

В остальній частині позову  відмовити.

    Заява про апеляційне оскарження даної постанови може бути подана до Ізяславського районного суду на протязі 10 днів з дня  її винесення .

    Апеляційна скарга подається на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація