Справа № 2-0-124/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2008 року м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Коваленко В.П.
при секретарі Присяжнюк Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Радомишль Житомирської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа -виконком Раковицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин , -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин з покійним дідом ОСОБА_4 . В підтвердження своїх вимог посилається на те, що 19 вересня 2003 року в селі Раївка Радомишльського району Житомирської області помер його дід ОСОБА_4, котрий на випадок своєї смерті залишив заповіт, але він не має змоги належним чином оформити спадщину через відсутність документів, підтверджуючих факт родинних стосунків, так як у свідоцтві про його народження прізвище зазначено ОСОБА_3.
В судове засідання заявник не з'явився, просить розглянути справу без його участі, вимоги задовольнити.
Заінтересовані особи в засідання не заявились, надіслали до суду письмові заяви, в яких просять справу слухати без їх участі, проти вимог не заперечують.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши всі докази та обставини по справі, суд задовольняє вимоги і встановлює спірний факт, виходячи зі слідуючого.
Як встановлено судом заявник народився 14 червня 1970 року в місті Київ. У свідоцтві про його народження батьком записаний ОСОБА_5, а матір'ю - ОСОБА_6.
19 вересня 2003 року в селі Раївка Радомишльського району Житомирської області помер дід заявника ОСОБА_4 . Ще при житті 12 серпня 2003 року на випадок своєї смерті він склав заповіт, яким заповідав належний йому будинок та все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті своїм внукам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях кожному. Даний заповіт посвідчений секретарем Раковицької сільської ради Радомишльського району, на день смерті заповідача ніким не скасований і не змінений. ОСОБА_2 не виявив бажання оформляти спадщину після смерті діда, про що надав нотаріально завірену письмову заяву.
В даний час у заявника виникла необхідність оформити документи на отримання спадщини , але нотаріус позбавлений можливості вчинити такі нотаріальні дії, так як відсутні документи, підтверджуючі родинні стосунки з дідом.
Статтями 256, 258 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин за місцем проживання заявника.
2
Згідно паспорта заявника, свідоцтва про народження, свідоцтва про одруження батьків, виписок з погосподарських книг видно, що померлий ОСОБА_4 являється рідним дідусем заявника по лінії матері.
З свідоцтва про одруження серії 1-АБ №270479 видно, що батьки заявника ОСОБА_5 та ОСОБА_6 одружились 15 квітня 1972 року. А з свідоцтва про народження матері заявника видно, що матір'ю ОСОБА_6 є ОСОБА_7.
Пленум Верховного Суду України в постанові №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в п.7 роз'яснив , що суди вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
При таких обставинах суд вважає доведеним факт родинних стосунків між заявником та його померлим спадкодавцем, а тому вимоги задовольняє.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 256-258 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що померлий 19 вересня 2003 року в селі Раївка Радомишльського району Житомирської області ОСОБА_4 являвся рідним дідусем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 , а він, відповідно, його внуком.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.