Справа №2а-178/ 2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський місцевий суд
в складі : головуючого - судді Антоняк Т.М.
при секретарі Бабій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, суд -
ВСАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення НОМЕР_1, як такої що винесена з порушенням вимог матеріального права.
В судовому засіданні позивач та його представник вимоги позову підтримали, навівши мотиви зазначені в позові, а також те, що ним вжито всіх заходів в розумні строки для приведення правовстановлюючих документів на земельну ділянку у відповідність до чинного законодавства, тому просять суд позов задоволити скасувавши постанову, а провадження в справі закрити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, суду пояснив, що постанова про накладення адміністративного стягнення виносилась в порядку і в спосіб передбачений законом, а тому не підлягає до скасування. Крім того, просить врахувати, що рішення про накладення адміністративного стягнення прийняте на підставі первинних документів, що були надані працівниками управління з контролю за використанням та охороною земель в Івано-Франківській області .Просить в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:
Постановою НОМЕР_1 начальника Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 188/5 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 85грн. Постанову було винесено на підставі приписуНОМЕР_2 щодо усунення порушень землекористування, а саме виготовлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку в 30-ти денний термін, а також протоколу від 11 серпня 2006року.
Судом встановлено, що невідповідність документів на право землекористування вимогам чинного Земельного кодексу України, не є підставою стверджувати про порушення вимог ст.125 ЗК України і ставити зобов'язання про оформлення прав землекористування в 30-ти денний строк, оскільки Рішенням Конституційного Суду України в справі №1-17/2005 від 22 вересня 2005року п.6."Перехідних положень" ЗК України визнаний таким ,що не відповідає Конституції України щодо зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності, або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення, а тому втратив чинність з дня ухвалення Конституційним судом такого рішення, т.т. з 22.09.2005року.
Як встановлено, при прийнятті рішення про накладення адміністративного стягнення вказані обставини не були взяті до уваги. Відповідачем суду не представлено доказів що спростовують доводи позивача.
Конституція України в ст.19 встановлює, що : "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України». Наявними в справі доказами в судовому засіданні доведено, що при винесенні спірної постанови встановлений законодавством порядок прийняття рішень був порушений, а тому її слід визнати нечинною.
Сплачені державне мито в розмірі 8,50грн та послуги інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 7,50грн ,за клопотанням позивача підлягають віднесенню на його рахунок.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 159,160 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення НОМЕР_1 задоволити.
Визнати дії Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів щодо винесення постанови НОМЕР_1 неправомірними та скасувати постанову.
Сплачені державне мито в розмірі 8,50грн та послуги інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 7,50грн віднести на рахунок позивача.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.