Судове рішення #4607984
Копія Справа № 2-а-1080/08

Копія                                                                                                                 Справа № 2-а-1080/08

 ПОСТАНОВА

 Іменем України

 

23 грудня 2008 року        Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

 

головуючого - судді Яковлєва О.В.

при секретарі - Дигас В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Знам'янського комунального підприємства теплових мереж Кіровоградської області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,Ї

 

ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся до суду   з адміністративним позовом, в якому ставить вимоги до  Знам'янського комунального підприємства теплових мереж Кіровоградської області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, згідно якого, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового сектору на підприємстві складає 62 особи, кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів згідно нормативу має бути 2 особи, фактично на підприємстві працює одна особа, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність. Фонд оплати праці штатних працівників складає 618 тис. грн., середньорічна заробітна плата одного штатного працівника складає 9967,74 грн. Відповідно, заборгованість відповідача за непрацевлаштування 1 інваліда становить 9967,74 грн.. За час існування боргу у період з 16.04.2008 року по 10.09.2008 року нараховано пеню, у сумі 590,52 грн.. Таким чином, заборгованість відповідача перед  Кіровоградським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів  становить 10558,26 грн.

На підставі зазначеного,  позивач просить стягнути з відповідача  на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів  адміністративно-господарські санкції  та пеню на загальну суму 10558,26 грн..

    Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та надав суду пояснення згідно позовної заяви.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та дав суду пояснення, що станом на 01.01.2007 року  на підприємстві  існувала заборгованість, тому створення робочих місць за рахунок власних коштів підприємства не є можливою. Письмових доказів суду не надав.  

    Заслухавши представників сторін, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні докази, суд дійшов висновку, що позов Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Знам'янського комунального підприємства  теплових мереж Кіровоградської області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені Ї підлягає задоволенню з таких підстав.

    Частина 10 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року №875-XII, надає Фонду соціального захисту інвалідів, його відділенням право захищати свої права та законні інтереси в суді.

Згідно Положення про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом Директора Фонду соціального захисту інвалідів №16 від 01.03.2007р. (а.с.7-8), Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів і має статус юридичної особи. Відділення приймає участь у межах своєї компетенції в реалізації на території області державної політики у сфері соціального захисту інвалідів. Також здійснює контроль за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року №875-XII, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

    Згідно ст. 20 вказаного Закону, підприємства, організації громадські організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

    Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в цій статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки позовної давності.

Пунктом 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. № 1767, з подальшими змінами та доповненнями, встановлено, що підприємства, на яких працює 8 і більше чоловік, реєструються у відділеннях Фонду за своїм місцезнаходженням і щороку не пізніше 1 лютого подають до відділень звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, що затверджується Держкомстатом.    

Судом встановлено, що 26 лютого 2008 року Знам'янське комунальне підприємство  теплових мереж Кіровоградської області подало до Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007 рік. Із звіту вбачається, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового сектору на підприємстві складає 62 особи, з яких працююча на підприємстві одна людина, якій встановлена інвалідність. У відповідності до нормативу, передбаченого ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, на підприємстві кількість працюючих інвалідів має складати 2 особи. Фонд оплати праці штатних працівників складає 618 тис. грн., середньорічна заробітна плата одного штатного працівника складає 9967,74 грн.. Відповідно, заборгованість відповідача за непрацевлаштування 1 інваліда становить 9967,74 грн.(а.с. 5).

    Згідно ч.2 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №223 від 15.05.2007 року, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

    Згідно розрахунку пені станом на 10.09.2008 року облікова ставка Національного банку України складає 13%. Розрахунковий розмір пені складає 0,04%. Кількість днів існування боргу у період з 16.04.2008 року по 10.09.2008 року склала 148 днів. Тому, сума пені становить 590,52 грн. (а.с.5).

    Платежів в рахунок погашення заборгованості з адміністративно-господарських санкцій та пені відповідачем не здійснювалось.     Таким чином, станом на 10.09.2008 року загальна сума заборгованості з адміністративно-господарських санкцій та пені становить 10558,26 грн.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд прийшов до висновку, що Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, на законних підставах звернулося до суду і позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року №875-XII, Порядком сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року № 1767, Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №223 від 15.05.2007 року, Положенням про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом директора Фонду соціального захисту інвалідів  від 01.03.2007 року №16, ст.ст. 60,158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд,Ї

 

ПОСТАНОВИВ:

 

    Позов Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Знам'янського комунального підприємства теплових мереж Кіровоградської області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

    Стягнути з Знам'янського комунального підприємства  теплових мереж Кіровоградської області на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, р/р 31218230700010 в УДК м. Знам'янка, банк отримувач ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код ЄДРПОУ 23100000, адміністративно-господарську санкцію та пеню, у сумі 10558,26 гривень (десять тисяч п'ятсот п'ятдесят вісім гривень двадцять шість копійок).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення постанови заяви про апеляційне оскарження постанови, а в разі проголошення вступної та резулятивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги на постанову суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

 

 

 

Суддя (підпис)                                                                                                   О.В. Яковлєв

З оригіналом згідно.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                                   О.В. Яковлєв

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація