Судове рішення #46082844


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про зупинення провадження по справі

11 лютого 2010 р.                                                  Справа № 2-а-153/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Драчук Тетяна Олександрівна

при секретарі судового засідання: Димчишиній Тетяні Вікторівні

за участю позивача ОСОБА_1

представників сторін:

Позивача : ОСОБА_2

Відповідача: ОСОБА_3


розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом:           суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Вінниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Вінниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про зупинення провадження у справі, у зв"язку з тим, що СВ Староміського РВ ВМУ ГУМВС України проводиться досудове слідство по кримінальній справі по факту підроблення податкових накладних, які враховувались під час перевірки податковим органом при написанні акту та винесенні податкових повідомлень-рішень.

Позивач та його представник повністю підтримали вказане клопотання та пояснили, що дійсно по даному факту порушена кримінальна справа, були проведені відповідні дослідження, згідно висновків яких підтверджується підроблення податкових накладних. Вказана кримінальна справа до суду не направлена, але обставини, які встановлюються у цій справі, мають значення для вирішення адміністративної справи.

Суд, заслухавши клопотання представника відповідача, думку з цього приводу позивача та його представника, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.

08.05.2009 року прокурором Староміського району м.Вінниці старшим радником юстиції ОСОБА_4 розглянуто матеріали перевірки заяви ОСОБА_1 та порушено кримінальну справу по факту підробки та використання завідомо підроблених офіційних документів за ознаками злочинів, передбачених ч.1 та ч.3 ст.358 КК України.

Постановою про порушення кримінальної справи встановлено, що відповідно до довіренності від 09.01.2008 року, від 23.06.2005 року та від 23.06.2008 року виданих фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 на ім"я ОСОБА_5, остання уповноважувалася вчиняти від імені ОСОБА_1 дії, що виникають з адміністративно-правових відносин, а саме: представляти його інтереси як фізичної особи-підприємця в державних, громадяських, господарських та інших підприємствах, установах, організаціях незалежно від їх підпорядкування, форм власності та галузевої належності в тому числі у відповідній районній державній адміністрації, в Державній податковій адміністрації, Пенсійному фонді України, інших фондах та відділеннях. Крім того, ОСОБА_5 було надано право користуватися та розпоряжатися відкритими на ім"я ОСОБА_1 рахунками у ВАТ "ОСОБА_6 ОСОБА_2".

В послідуючому ОСОБА_5, як вказано в постанові про порушення кримінальної справи, на виконання наданої довіренності було виписано ряд податкових накладних, які фігурують в актах перевірки №3211/17 від 26.12.2008 року та №1067/17 від 15.04.2009 року.

Відповідно до висновків спеціаліста №365 від 19.12.2008 року, №190 від 16.02.2009 року рукописні тексти, які наявні в податкових накладних виконані не ОСОБА_1, а іншими особами. Крім того, підприємства, яким виписані ці податкові накладні мають ознаки фіктивності .

Як слідує з вище вказаного, під час досудового слідства мають встановлюватись обставини, з приводу правових наслідків дій особи, з результаті яких виникли публічно-правові відносини між позивачем та відповідачем.

Частиною 1 ст.156 КАС України передбачений перелік випадків, за яких суд зобов"язаний зупинити провадження в справі.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.156 КАС України, суду надається право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обгрунтованим клопотаням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

З урахуванням викладеного, суд встановив, що клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі з причин проведення досудового слідства у кримінальній справі, порушеній по факту підробки та використання завідомо підроблених офіційних документів за ознаками злочинів, перебачених ч.1 та ч.3 ст.358 КК України є обгрунтованим та підлягає задоволенню.

В зв"язку з чим, провадження в адміністративній справі слід зупинити до закінчення досудового слідства у кримінальній справі та направленні її до суду в порядку ст.232 КПК України.

Керуючись ст.ст. 156, 165, 186, 254 КАС України, суд -

У Х В А Л И В :

Провадження у справі за позовом суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Вінниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень зупинити до закінчення досудового слідства у кримінальній справі, порушеній по факту підробки та використання завідомо підроблених офіційних документів за ознаками злочинів, перебачених ч.1 та ч.3 ст.358 КК України та направленні її до суду в порядку ст.232 КПК України.

Зобов"язати сторони повідомити суд про результати досудового слідства у кримінальній справі та направлення її до суду.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя                              Драчук Тетяна Олександрівна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація