ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
03 лютого 2010 р. Справа № 2-а-5391/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича,
суддів: Сторчака Володимира Юрійовича,
ОСОБА_1,
при секретарі судового засідання: Шепелєвій Юлії Станіславівні
за участю:
Представника позивача: ОСОБА_2
Представників відповідачів: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
Представника прокуратури: ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю «Екстрема-Сервіс»
до: Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Вінницькій області, Головного управління Державного казначейства України у Вінницькій області
про: визнання неправомірною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії і відшкодувати шкоду в сумі 359133,40 грн
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Екстрема-Сервіс» до Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Вінницькій області, Головного управління Державного казначейства України у Вінницькій області про визнання неправомірною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії і відшкодувати шкоду в сумі 359133,40 грн .
Ухвалою суду від 23.12.2009 року провадження по справі відкрито.
В ході розгляду справи від позивача надійшло клопотання за вх.№839 від 19.01.2010 року щодо повернення з державного бюджету судового збору, сплаченого ТОВ "Екстрема-Сервіс" у більшому розмірі, ніж встановлено законодавством. В обгрунтування заявленого клопотання, позивачем зазначено, що товариством фактично сплачено судовий збір за немайнові вимоги в сумі - 3,40 грн., та за майнові вимоги в сумі 1% від заявленої до вішкодування суми позову - 359133,40 грн., що дорівнює 3591,33 грн., на загальну суму 3594,74 грн. Проте відповідно до підпункту 3 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів не повинен перевищувати 1700 грн., тобто ТОВ "Екстрема-Сервіс" повинно було сплатити до державного бюджету судовий збір на загальну суму1703,40 грн. Враховуючи вказане, позивач зверувся до суду з вимогою повернути зайво сплачену до державного бюджету суму судового збору в розмірі 1891,34 грн.
Пунктом 2 ст. 89 КАС України встановлено, що судовий збір, сплачений у більшому розмірі, ніж встановлено законом, повертається ухвалою суду за клопотанням особи, яка його сплатила.
Представники відповідачів та прокуратури поклались в цьому питанні на розсуд суду.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання позивача, оцінивши надані ним докази, заслухавши думку представників сторін, судом встановлено наявність підстав для повернення позивачеві суми надмірно сплаченого судового збору з огляду на наступне.
В силу п.1 ст.89 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Підпунктом 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України встановлюється, що відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" розмір судового збору із скарг, позовних заяв на неправомірні дії органів державного управління і службових осіб що ущемляють права громадян, дорівнює 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (17х0,2=3,40 грн.), крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 грн.
Як встановлено в судовому засіданні, в поданій позовній заяві мають місце позовні вимоги, як немайнового характеру (визнання неправомірною бездіяльності та зобов"язання вчинити дії), так і майнового (стягнення коштів). Згідно платіжного доручення №1379 від 17.12.2009 року позивачем сплачено суму судового збору в розмірі 3594,74 грн., в той час як відповідно до вимог Прикінцевих та перехідних положень КАС України та Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" ТОВ "Екстрема-Сервіс" повинно було сплатити судовий збір в сумі 1703,40 грн., тобто встановлено переплату судового збору на суму 1891,34 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 89, 165, 254 КАС України суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання позивача задовольнити.
Повернути з державного бюджету ТОВ "Екстрема-Сервіс" судовий збір в сумі 1891,34 грн., що сплачений у більшому розмірі, ніж встановлено законом, відповідно до платіжного доручення №1379 від 17.12.2009 року.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Гонтарук Віктор Миколайович
Судді: Сторчак Володимир Юрійович
ОСОБА_1