Судове рішення #46082897


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

_________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


11 березня 2010 р.                                                  Справа № 2-а-934/10/0270


Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Гонтарук Віктор Миколайович, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці

до: відкритого акціонерного товариства "Вінницький завод "Будмаш"

про: стягнення заборгованості в сумі 453296,39 грн.


В С Т А Н О В И В :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у м. Вінниці до відкритого акціонерного товариства "Вінницький завод "Будмаш" про стягнення заборгованості в сумі 453296,39 грн.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України особа має право звернутися до суду з адміністративним позовом, якщо вона вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно –правових відносин. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

За загальним правилом в основі дій або бездіяльності особи лежать певні юридичні факти, що потягли за собою порушення інтересів держави. При цьому такі дії чи бездіяльність носять явний характер, тобто повинні підтверджуватись відповідними доказами. Таким чином, відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 106 КАС України позивач, зазначаючи в позовній заяві зміст позовних вимог і виклад обставин, вказує докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Доказами в розумінні статті 79 вказаного Кодексу є документи, листи, телефонограми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.

З аналізу вказаних норм можна дійти висновку, що до позовної заяви додаються оригінали документів. В порушення норми статті 106 КАС України позивачем надано світлокопії документів, що в свою чергу позбавляє суд можливості здійснити оцінку цих доказів.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, ДПІ м. Вінниці проведено планову виїзну перевірку ВАТ "Вінницький завод "Будмаш" з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та встановлено наявність податкової заборгованості у підприємства. Проте на підтвердження відповідності проведення перевірки вимогам чинного законодавства в позовній заяві є лише посилання на наявність направлень на проведення перевірки, існування плану-графіка проведення документальних перевірок, доказів проінформування відповідача про проведення перевірки. В додатку до позовної заяви таких документів немає.

Водночас з суті позову не вбачається існування досудового врегулювання спору між сторонами, зокрема суду не надано жодних доказів про направлення на адресу підприємства податкових вимог про сплату боргу чи вчинення інших заходів по стягненню заборгованості.

Варто відзначити, що позивачем не надано пояснень з посиланням на норми матеріального та процесуального права при обгрунтуванні обставин по справі.

Окрім того, зазначивши в позовній заяві всі наявні розрахункові рахунки відповідача, ДПІ у м. Вінниці не визначено конкретного рахунку, з якого можливе стягнення коштів в разі задоволення судом позову.

Згідно п.4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Розглянувши матеріали позовної заяви, дослідивши та оцінививши надані докази, суд приходить до висновку, що в наданій до суду позовній заяві відсутній належний виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 КАС України, –


У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Вінниці до відкритого акціонерного товариства "Вінницький завод "Будмаш" про стягнення заборгованості в сумі 453296,39 грн. залишити без руху.

2. Надати позивачу п"ятиденний термін для усунення недоліків з моменту отримання даної ухвали.

3. Роз"яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.

4. Дану ухвалу направити позивачу.


Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя                               /підпис/                    ОСОБА_1


Копія вірна.


Суддя:


Секретар:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація