Судове рішення #461816
Справа №2- 119/2007

 

Справа №2- 119/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    У К Р А Ї Н И

 

22 січня 2007 року                                                                                    Виноградівський

районний суд Закарпатської області

в особі судді - Рішко Г.І., при секретарі - Іваніга С.П.

розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Виноградів цивільну справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2до Державної податкової інспекції у Виноградівському районі про встановлення права власності на будинок,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2звернулася з позовом до ДПІ у Виноградівському районі про встановлення права власності на будинок.

Ухвалою суду від 12.01.07 р. проведено заміну неналежного відповідача ДПІ у Виноградівському районі на належних відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки ОСОБА_6, останнє місце проживання якого булоАДРЕСА_1

Після смерті ОСОБА_6 залишилося спадкове майно, яке складається з житлового будинку з надвірними спорудами в АДРЕСА_1

Спадкоємцями до майна померлого є: позивачка ОСОБА_1-дружина померлого, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_3- діти померлого.

Діти ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_3 не претендують на частку в спадковому майні, про що свідчать їх письмові відмови.

Позивачка та її дочка ОСОБА_2 спадщину прийняли, так як проживали і продовжують проживати в спадковому будинку, але через відсутність правовстановлюючого документа не можуть оформити спадщину.

На основі вище наведеного позивачка просить визнати за нею право власності на 3/4 частини житлового будинку з надвірнима спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 та визнати право власності за ОСОБА_2на 1/4 частину житлового будинку в АДРЕСА_1

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та пояснила, що із-за відсутності правовстановлюючого документу на будинок не може належно оформити спадщину. Вона пояснила, що спадковий будинок побудований в період її шлюбу з чоловіком, а тому 1/2 частина цього будинку їй належить як власнику у спільному сумісному майні подружжя і крім того після смерті чоловіка, вона успадкувала 1/4 частину його майна. Також позивачка просить визнати право власності на 1/4 частину будинку на її неповнолітню дочку Оксану, яка разом з нею проживає у спадковому будинку і спадщину після смерті батька прийняла.

Відповідачі ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_3 не заперечують проти задоволення позову і не претендують на спадкове майно.

Вислухавши доводи позивачки, вивчивши письмові докази по справі та давши їм оцінку в сукупності з іншими доказами, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають до задоволення, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини, на які посилається позивачка в своїй позовній заяві.

 

2

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки ОСОБА_6, що стверджується свідоцтвом про його смерть. Після його смерті залишився спадковий будинок з надвірними спорудами в АДРЕСА_1

Згідно до довідки Виноградівського районного бюро технічної інвентаризації НОМЕР_1 та технічного паспорту будинок по АДРЕСА_1рахується за померлим ОСОБА_6 Правовстановлюючі документи на будинок відсутні.

В судовому засіданні встановлено, що спадковий будинок побудований позивачкою з її чоловіком ОСОБА_6 в період шлюбу. Дану обставину визнали відповідачі, а тому на підставі ст.СК України позивачці належить ½ частина цього будинку, який є спільною сумісною власністю подружжя.

Таким чином після смерті ОСОБА_6 спадщина відкрилась на 1/2 частину будинковолодіння, що знаходиться в АДРЕСА_1.

Оскільки померлий не залишив заповіту, то спадкоємцями першої черги відповідно до ст. ЦК 1261 України є позивачі та відповідачі.

Відповідачі на спадкове майно не претендують, із заявами про прийняття спадщини в шестимісячний строк після смерті ОСОБА_6 в нотаріальну контору не зверталися.

Відповідно до вимог ст. 1268 ч.3 ЦК України позивачі спадщину прийняли, поскільки на день смерті спадкодавця так і після її вони проживали у спадковому будинку, але із-за відсутності правовстановлюючого документу на будинок не можуть оформити спадщину в нотаріальній конторі.

За таких обставин позивачці та її неповнолітній доньці в спадковому майні буде належати по 1/4 частині /1/2 : 2/.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1268 ЦК України, ст.ст.60, 70 СК України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3право власності на 3/4 частини житлового будинку з надвірнима спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 та визнати право власності за ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2 на 1/4 частину житлового будинку в АДРЕСА_1

На рішення може бути подана заява про його апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через районний суд.

            Головуюча:                                                                                  Рішко Г.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація