Справа № 2-а-8/07
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2006 року Виноградівський районний суд
Закарпатської області
в особі судді Рішко Г.І.
при секретарі Іваніга С.П.
з участю представника позивача Мишинчука В.В., який діє на підставі ст.58 ч.1 КАС України, представників відповідачів ВГІРФО Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області Колька А.В., яка діє на підставі доручення № 63 від 25.01.07 р. та представника УМВС України в Закарпатській області Пушавера М.М., який діє на підставі доручення № 18/448 від 26.04.06 p.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградів позовну заяву ОСОБА_1до УВГІРФО УМВС України в Закарпатській області та Виноградівського ВГІРФО РВ УМВС України про визнання протиправними дії суб'єктів владних повноважень,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачів про оскарження їх неправомірних дій.
Вимоги заяви мотивовані тим, що вироком апеляційного суду Житомирської області він був засуджений до позбавлення волі на п»ять років і шість місяців та відбував покарання в період з 13.11.02 р. по 2.08.06 p., а потім був умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі.
Позивач зазначає, що за станом здоров»я він змушений звернутися до медичного закладу в м. Дебрецені /Угорщина/, де він раніше лікувався. Для виїзду за кордон йому необхідний закордонний паспорт. З проханням про видачу закордонного паспорта він звернувся у Виноградівський ВГІРФО РВ УМВС, але останній йому у видачі відмовив на підставі п.4 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» до відбуття умовно-дострокового засудження. Позивач вважає, що така відмова є незаконною і тому просить зобов'язати відповідача видати йому закордонний паспорт.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і пояснив, що 27.11.06 р. він звернувся за медичною допомогою в Академію медичних наук-інститут травматології та ортопедії з проханням видалити йому металічний фіксатор із лівої стегневої кістки, який йому було вживлено після травми в м.Дебрецен. В отриманні медичної допомоги в Україні йому було відмовлено через відсутність необхідних даних та медичної апаратури і скеровано його було до медичного закладу, де цей фіксатор вставляли, тобто в Угорщину. Позивач пояснив, що поїхати в Угорщину він не може, так як відповідачі відмовили йому в оформленні закордонного паспорта. Так як строки знаходження фіксатора в його організмі закінчилися, то в нього почав погіршуватися загальний стан здоров»я, а тому він просить визнати незаконною відмову позивача в оформленні йому закордонного паспорта.
Представник ВГІРФО Виноградівського РВ УМВС Колька А.В. вимоги позивача визнала і пояснила, що закордонний паспорт позивачу необхідно видати.
Представник УМВС України в Закарпатській області позов не визнав та пояснив, що відповідно до п.4 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» від 21.01.94 р. особі може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта
2
у випадку, якщо вона є засудженою за вчинення злочину до відбуття злочину або звільнення від покарання. Виходячи із вимог даного закону, вважає відповідач, в позові необхідно відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з оглянутим у судовому засіданні паспортом серії ВО № НОМЕР_1 місцем проживання позивача є АДРЕСА_1/а.с.5/. 2.08.06р. ОСОБА_1 умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі /а.с.6/.
Відповідно до довідки інституту травматології та ортопедії Академії медичних наук України від 27.11.06 р. ОСОБА_1 рекомендовано вилучення фіксатора з стегнової кістки. Зазначену маніпуляцію рекомендовано провести в м.Дебрецені /Угорщина/.а.с.7/.
Згідно до п.4 ч.1 ст.б Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» від 21.01.94 р. з наступними змінами і доповненнями громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, якщо він засуджений за вчинення злочину - до відбуття покарання або звільнення від покарання. Дана норма не носить заборонний характер, а тільки в окремих випадках надає можливість тимчасово відмовити у видачі паспорта.
Враховуючи стан здоров»я позивача, рекомендації медичної установи, суд вважає, що відповідачем безпідставно відмовлено позивачу ОСОБА_1 у видачі закордонного паспорта.
Керуючись ст.ст. 11,58,161, 163, 167КАС України, Законом України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» від 21.01.94 р. із змінами та доповненнями,
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову начальника ВГІРФО Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області у видачі закордонного паспорта ОСОБА_1.
Зобов'язати начальника ВГІРФО Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області видати ОСОБА_1 закордонний паспорт.
На постанову може бути подана заява про її апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня її проголошення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд.
- Номер: 6-а/223/2/2016
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-8/07
- Суд: Вугледарський міський суд Донецької області
- Суддя: Рішко Г.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2016
- Дата етапу: 10.01.2017