Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #46244315

"23" липня 2015 р. Справа № 363/3185/15-ц


 

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

23 липня 2015 року м.Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернулася до суду з позовом ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому просила розірвати шлюб, укладений з відповідачем.

Ст. 122 Цивільного процесуального кодексу України регламентовано, що суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ст. 115 ЦПК України “… якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду… ”.

Згідно до ст. 109 ЦПК України позови до фізичних осіб пред»являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Позови про розірвання шлюбу можуть пред»являтись за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача у разі, якщо на утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або якщо він за станом здоров»я чи з інших поважних причин не зможе виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатись за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. Однак, даної інформації матеріали позову не містять.

Встановлено, що зазначена позовна заява подана в порушення вимог ст.. 109, 110 ЦПК України, оскільки відповідач мешкає за адресою: Хмельницька область, м. Полонне, вул. Рибалка, 71.

В зв»язку з чим позивачу необхідно звернутись до Полонського районного суду Хмельницької області за місцем перебування відповідача.

Таким чином, встановлено, що заява дійсно не підсудна Вишгородському районному суду Київської області.

На підставі п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України, суд повертає заяву, якщо буде встановлено, що заява не підсудна відповідному суду, про що постановляє ухвалу.

З огляду на викладене до висновку про необхідність повернення позивачу позовної заяви для звернення до відповідного суду.

Керуючись ст.ст.109, 110, 115, 121,293 ЦПК України, суддя –

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу повернути позивачу разом зі всіма доданими документами для звернення до Полонського районного суду Хмельницької області відповідно до підсудності.

Роз’яснити позивачу, що на підставі ч.5 ст. 121 ЦПК України він вправі знов пред’явити позов у загальному порядку.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п»яти днів з дня проголошення. Особа, яка її оскаржує, але не була присутня у судовому засіданні під час проголошення ухвали, може подати апеляційну скаргу протягом п»яти днів з дня отримання копії цієї ухвали в апеляційний суд Київської області через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя: М.Б.Баличева





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація