Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #46296596

07.08.2015

Справа №522/16151/15-ц

Провадження №2/522/8352/15

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2015 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Шликов С.П., ознайомившись з матеріалами справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, Одеська товарна біржа про визнання права власності в порядку спадкування за законом та усунення перешкод у користуванні спадковим майном, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача ОСОБА_5, який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 на підставі угоди про надання правової допомоги від 16.06.2015 року № 1309 звернувся до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, Одеська товарна біржа про визнання права власності в порядку спадкування за законом та усунення перешкод у користуванні спадковим майном.

Вказана позовна заява подана з порушеннями вимог ст. 119 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху:

Пунктом 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування – вартістю майна.

Згідно з ч. 4 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

У частині 5 ст. 119 ЦПК України вказано, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Частиною 2 ст. 79 ЦПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У частині 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» зазначені встановлені ставки судового збору, а саме: за подання до суду позовної заяви майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати; позовної заяви немайнового характеру – 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач також просить визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 31,6 кв.м, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6, який помер 12.07.2006 року та після смерті ОСОБА_7, яка померла 13.08.2008 року.

Однак, представником позивача у позовній заяві не вказано ціну позову, а також не додано оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру.

Крім того, у позовній заяві, в порушення вимог ст.. 119 ЦПК України, не зазначені адреси зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування) третіх осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4, або останнє відоме місце проживання.

За таких обставин, вважаю за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених судом недоліків, не більше п’яти днів з дня отримання копії ухвали суду.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України заява, подана без додержання вимог викладених у ст.ст. 119, 120 ЦПК України або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з надання строку для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119 – 121,208 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, Одеська товарна біржа про визнання права власності в порядку спадкування за законом та усунення перешкод у користуванні спадковим майном - залишити без руху, надавши позивачу та його представнику ОСОБА_8 строк не більше п’яти днів з дня отримання копії ухвали, для усунення виявлених недоліків.

Після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

Роз’яснити позивачу та його представнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява повертається позивачу відповідно до ч. 2 ст. 121 Цивільного процесуального Кодексу України.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація