Справа 1-92/2007 p
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Деснянський районний суд м. Чернігова
у складі: головуючого-судді - Розинка В.М.
при секретарі - Примак Т.В.
з участю прокурора - Редюк А.О.
потерпілого - ОСОБА_2
та захисника - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу
по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження, уродженця м. Чернігова, українця, громадянина України, із повною загальною середньою освітою, не працюючого, одруженого, має на утриманні батька пенсіонера 1946 р. народження, двох неповнолітніх дітей 1997 р. та 2004 р. народження, раніше судимого 19.04.2001 Новозаводським районним судом м. Чернігова за ст. 206 ч. 2 КК України 1960 року до 3 років позбавлення волі, мешканця АДРЕСА_1-у скоєнні злочину, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України , -
встановив:
14.10.2006 р. близько 03.20 год. підсудний ОСОБА_1., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись біля кінотеатру ім. Щорса, розташованого по вул. Магістратській, 3 у м. Чернігові, відкрито викрав мобільний телефон „Сіменс S-65", вартістю 585 грн., із сімкартою мобільного оператора „Київстар", на рахунку якого знаходилось 12 грн., а всього на 647 грн., що належить потерпілому ОСОБА_2, та при цьому наніс тому ряд ударів ногою та рукою по тулубу, завдавши йому фізичного болю.
Підсудний, будучи допитаним у судовому засіданні, вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які дав у ході досудового слідства. Шкоду відшкодував. У скоєному розкаюється, просить суворо не карати.
Потерпілий також пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які дав у ході досудового слідства. Матеріальних претензій до підсудного не має.
Враховуючи свідчення підсудного та потерпілого, а також те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що його дії правильно кваліфіковані за ст. 186 ч. 2 КК України, як грабіж, тобто відкрите викраденная чужого майна, поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, а вина у скоєному доведена у повному обсязі.
Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який є тяжким злочином, особу винного - його вік, сімейний стан та наявність у нього трьох утриманців - батька пенсіонера 1946 р. народження, двох неповнолітніх дітей 1997 р. та 2004 р. народження, наявність постійного місця проживання і позитивної характеристики за таким, обставини, які пом'якшують покарання - щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданого збитку, обставини, які обтяжує покарання - учинення злочину в стані алкогольного сп'яніння та рецидив злочину, приймає до уваги відсутність вимог потерпілого про призначення суворого покарання та, зважаючи на те, що відсутні попередні притягнення до адміністративної відповідальності, доходить висновку, що ще не втрачена можливість виправлення підсудного без відбуття покарання, тобто його припустимо звільнити від відбуття покарання з випробуванням.
Суд вважає за можливе прийняти відмову потерпілого від позову.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 186 ч. 2 КК України і призначити покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття покарання, якщо він протягом іспитового строку в 3 роки не вчинить нового злочину.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засудженого не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи.
Закрити провадження в частині позову, у зв'язку з відмовою потерпілого від такого.
Речовий доказ : мобільний телефон „Сіменс S-65" - повернути потерпілому ОСОБА_2
Стягти з ОСОБА_1 87 грн. 18 коп. судових витрат за проведення судово-товарознавчої експертизи на користь Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.
На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із моменту його проголошення.
Головуючий Розинко В.М.